arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۷۹۶۴
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۶ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۳

ممنوعیت استفاده از هر نوع حجاب بویژه برقع برای زنان در سین‌کیانگ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دولت چین در استان سین‌کیانگ واقع در غرب این کشور گذاشتن ریش برای جوانان و استفاده از هر نوع حجاب بویژه برقع برای زنان را ممنوع کرده است.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در حالی که دولت پکن ریش گذاشتن برای مردان جوان و استفاده از برقع و جلباب را برای زنان در سین‌کیانگ ممنوع کرده، یک کارشناس مسائل اویغور در دانشگاه نیوکسل در انگلیسی می‌گوید: این اقدام از جانب دولت چین ایجاد تهدید تروریستی فزاینده در محلی است که پیشتر چنین مسائلی را به خود ندیده است. هر قدر آن‌ها سرکوب کنند، مردم بیشتر به سوی اسلام گرایش پیدا می‌کنند.

در جریان سرکوب اخیر مردم در اورومغی، مرکز سین‌کیانگ، مقام‌ها 1265 مورد حجاب صورت، 259 جلباب و هفت مورد لباس با تصاویر هلال ماه و ستاره کشف و ضبط کردند. این مقام‌ها همچنین 82 کودک را که در حال آموزش قرآن بودند، "نجات دادند"!

اقدامات دولت مرکزی علیه مسلمانان در غرب چین در پی حملات اخیر در پکن، شدت یافته چرا که دولت چین اویغورها را مسئول این حملات می‌داند.

براساس قوانین جدید، مردان جوان اویغوری که ریش دارند، در ایست‌های بازرسی متوقف شده و مورد بازجویی قرار می‌گیرند. زنان نیز که دارای حجاب صورت هستند، متوقف می‌شوند. بیمارستان‌ها و سایر اماکن عمومی نیز از ورود این افراد با ریش و حجاب ممانعت به‌ عمل می‌آورند. حتی در بخش‌هایی از سین‌کیانگ از سوار شدن زنان و مردان با حجاب و ریش به اتوبوس جلوگیری می‌شود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان