arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۸۳۴۴
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۱ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۳

در جلسه امروز هیات دولت چه گذشت؟/ دستور روحانی برای رسیدگی سریع به زلزله زدگان ایلام

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 هیات وزیران ضمن ابراز همدردی با زلزله زدگان استان ایلام و دستور رسیدگی سریع به وضع آنان، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری را موظف کرد در اسرع وقت با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی گزارشی از برنامه بازسازی منطقه مورموری را برای تصویب در دولت ارایه کند.


 هیأت دولت صبح چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد و اعضای دولت درباره مهم ترین مباحث و مسایل روز کشور با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

وزارت راه و شهرسازی در این جلسه گزارشی از آثار خرابی های ناشی از زلزله در شهرستان مورموری استان ایلام به هیأت وزیران ارایه کرد.

در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی به تصویب هیأت وزیران رسید.

با تصویب دولت به منظور پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه، مبلغ 800 میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی سرمایه ای، برای تکمیل و اتمام عملیات بازسازی، بهسازی و ایمن سازی هفت اردوگاه زندانیان، موضوع ماده (42) قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و الحاق موادی به آن – مصوب 1376 – در اختیار سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور قرار گرفت.

همچنین مبلغ 129 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به آسیب دیدگان ناشی از طوفان، سیل، خشکسالی و سرمازدگی در استان تهران پرداخت می شود.

اختصاص مبلغ 30 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه های آب و خاک و مقابله با خشکسالی در بخش احمدی حاجی آباد استان هرمزگان از دیگر مصوبات جلسه روز چهارشنبه هیأت وزیران بود.

تعدیل نرخ جریمه نقدی تخلف بانک ها نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه هیات دولت به تصویب رسید.

در ادامه، هیات وزیران لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری - صنعتی جاسک و بوشهر در استان های هرمزگان و بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی دارویی در استان البرز را به تصویب رساند.

همچنین با تصویب دولت، به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده می شود با هماهنگی معاونت حقوقی رییس جمهوری (امور توافق های بین المللی) و وزارت امور خارجه نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت نامه حمل و نقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت های جمهوری پرتغال و غنا ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری کند.

هیات وزیران همچنین لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل ریشه کنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی را از تصویب گذراند.

اختصاص مبلغ 80 میلیارد ریال اعتبار به منظور انجام پروژه های آبرسانی (شهری و روستایی) در استان خراسان جنوبی از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات وزیران بود.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
نظرات بینندگان