arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۸۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۱ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۳

کاپیتان رم: از فوتبال مدرن لذت نمی‌برم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کاپیتان رم می‌گوید از فوتبال مدرن لذت نمی‌برد؛ چرا که در آن قدرت بدنی باعث می‌شود عملکرد فنی پایین بیاید. با این حال اسطوره جالوروسی به خداحافظی از مستطیل سبز هم فکر نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، فرانچسکو توتی بهترین بازیکن تاریخ باشگاه رم به شمار می‌آید. "ال کاپیتانو" در رم بسیار محبوب است. او با آن که در دوران اوج پیشنهادهای وسوسه‌انگیز زیادی از تیم‌های سرشناس اروپایی از جمله رئال‌مادرید و منچستریونایتد داشت اما هرگز حاضر نشد تیم محبوبش را ترک کند و همین مسئله باعث شده است تا به اسطوره این باشگاه ایتالیایی تبدیل شود.

کاپیتان محبوب رم هر چند سن‌وسال زیادی دارد اما به خداحافظی فکر نمی‌کند و می‌گوید از فوتبال مدرن لذت نمی‌برد؛ چرا که قدرت بدنی باعث می‌شود تا کارکرد فنی پایین آید: «متاسفانه سنم در حال افزایش است و این اصلا برای یک فوتبالیست عاشق فوتبال خوب نیست. با این حال از عشقم به فوتبال کم نمی‌شود. هنوز عاشق فوتبال هستم و می‌خواهم ادامه بدهم. از عملکرد خود در مستطیل سبز راضی هستم. روزهای خوبی در فوتبال داشته‌ام. خوشحالم که برای تیم بزرگی چون رم بازی کرده‌ام.

او درباره این سوال که آیا به خداحافظی از فوتبال فکر می‌کند یا نه، گفت: در شرایط کنونی به خداحافظی از فوتبال فکر نمی‌کنم. تا زمانی که بدنم جواب دهد به فوتبال ادامه می‌دهم. البته باید بگویم که الان لذت فوتبال برای من کم شده است و مثل گذشته از آن لذت نمی‌برم. از فوتبال مدرن لذت نمی‌برم؛ چرا که قدرت بدنی باعث می‌شود تا کار فنی پایین آید. در فوتبال امروزی قدرت و تحرک بدنی باعث شده است تا کارهای فنی پایین آید. با این حال باید بگویم که همواره شوق من برای فوتبال وجود داشته است. هر وقت شوق من به فوتبال کم شود، دیگر زمان خداحافظی از مستطیل سبز است.

توتی در پایان سخنان خود گفت: فوتبال امروزی نسبت به گذشته تغییرات زیادی کرده است. بازیکنان جوان اکنون به دقت به توصیه‌های بزرگترها توجه می‌کنند. البته در این میان بعضی هم هستند که یاغی به شمار می‌آیند و می خواهند یک شبه راه چند ساله را طی کنند. آنها فکر می‌کنند که همه چیز را می‌دانند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان