arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۸۸۸۰
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۰ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۳

انعکاس سخنان رییس‌جمهور در رسانه‌های غربی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنان امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین "حسن روحانی" در نشست خبری با رسانه‌های داخلی و خارجی در رسانه‌های غربی بازتاب داشته است.

به گزارش ایسنا، آن بخش از سخنان امروز رییس جمهوری اسلامی ایران که در خصوص تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران و بحث مذاکرات هسته‌یی بوده، بازتاب‌های بیشتری در رسانه‌های غربی داشته است.

خبرگزاری "رویترز" پس از پایان سخنان رییس‌جمهور در نشست خبری امروز، با انتخاب تیتر «رییس‌جمهور ایران: به آینده مذاکرات خوشبینیم»، در این‌باره نوشت: حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران در نشست خبری خود با رسانه‌ها تاکید کرده است که تحریم‌هایی که در روز جمعه از سوی دولت اوباما علیه برخی از شخصیت‌ها و سازمان‌های ایرانی صادر شد، برای ادامه مذاکرات اقدامی مخرب محسوب می‌شود اما من به آینده مذاکرات خوشبین هستم.

به گفته‌ی رویترز، دولت اوباما در این خصوص اظهار کرده است که تحریم‌های اخیر صادر شده علیه ایران ضروری بوده است و ایران نباید تحریم‌های برداشته نشده را در طول روند مذاکرات، دور بزند.

ایران و کشورهای 1+5 در تلاش برای رسیدن به یک توافق جامع بر سر مساله هسته‌یی ایران مبنی بر برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در قبال کاهش ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم از سوی ایران هستند.
نظرات بینندگان