arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۸۹۶۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۲ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۳

استقلال و پرسپولیس همچنان زیان ده / سرخابی ها در مرحله قیمت گذاری

وی با بیان اینکه امیدواریم تا اقدامات ارزیابی سهام در مهر ماه نهایی شود، خاطرنشان کرد:برای واگذاری سهام سرخابی ها،سازمان خصوصی سازی باید ارزیابی و قیمت گذاری سهام را انجام دهد که برای این کار به گزارش کارشناسان فنی نیازمند است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون سازمان خصوصی سازی از قیمت گذاری سهام باشگاه های استقلال و پرسپولیس خبر داد و گفت: برای واگذاری استقلال و پرسپولیس به همکاری این دو باشگاه با سازمان حسابرسی و ارائه اطلاعات لازم و نیز قطعیت واگذاری ورزشگاه های مرغوبکار و درفشی فر نیاز است.

به گزارش انتخاب ابوالقاسم شمس جامخانه- معاون سازمان خصوصی سازی-آخرین وضعیت واگذاری سهام باشگاه های استقلال و پرسپولیس را تشریح کرد و گفت: برای واگذاری سهام سرخابی ها باید گزارش حسابرس و بازرس قانونی دو شرکت ارائه شده و صورتهای مالی 31 خرداد 92 پرسپولیس و 31 تیر 92 استقلال و گزارش حسابرس و بازرس قانونی این دو شرکت به سازمان خصوصی سازی ارائه شود تا سهام آنها مورد ارزیابی قرار گیرد.

قیمت گذاری سرخابی ها توسط کارشناسان فنی

وی افزود:بنابراین در حال حاضر کارشناسان فنی در حال قیمت گذاری دارایی این دو باشگاه هستند،به طوری که یک کارشناس در خصوص ارزیابی برند این باشگاه تعیین شده و دو موسسه دیگر به صورت تکمیلی ارزیابی برند و حق امتیاز ورزشی این دو باشگاه را انجام می دهند که گزارش یکی از موسسات ارائه شده و گزارش موسسه دیگر قرار است در روزهای آینده ارائه شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر این کارشناسان فنی و راه و ساختمان قرار است تا اموال و دارایی های این شرکت ها و ورزشگاه هایی که به این دو باشگاه واگذار شده و همچنین املاکی که این دو باشگاه در اختیار دارند و ابهاماتی که در مالکیت آنها وجود دارد بررسی کرده و گزارش نهایی و تکمیلی آن را تا پایان شهریور ماه ارائه کنند.

استقرار نماینده سازمان حسابرسی در استقلال و پرسپولیس

شمس با بیان اینکه جمع بندی این گزارشات باید توسط کارشناس ارزیابی سهام انجام شود،تصریح کرد: این جمع بندی منوط به این است که صورتهای مالی حسابرسی شده سال 92 این دو باشگاه ارائه شود که در حال حاضر با پیگیری های سازمان خصوصی سازی و مکاتبات دو شرکت، چند روزی است که نمایندگان سازمان حسابرسی در باشگاه فرهنگی ورشی استقلال و پرسپولیس مستقر شدند و اگر این دو شرکت همکاری های لازم را با سازمان حسابرسی انجام داده و اطلاعات لازم را در اختیار نمایندگان سازمان قرار دهند تا پایان شهریور ماه گزارش سازمان حسابرسی این دوباشگاه ارائه می شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم تا اقدامات ارزیابی سهام در مهر ماه نهایی شود، خاطرنشان کرد:برای واگذاری سهام سرخابی ها،سازمان خصوصی سازی باید ارزیابی و قیمت گذاری سهام را انجام دهد که برای این کار به گزارش کارشناسان فنی نیازمند است.

وی ادامه داد:بنابراین ارزیابی برند این دو باشگاه توسط کارشناسان فنی در حال انجام است ولی ارزیابی سهام باید توسط کارشناس رسمی حسابداری انجام شود که این کارشناس نیز نیازمند اطلاعاتی همچون صورتهای مالی حسابرسی شده است که متاسفانه تا کنون توسط دو باشگاه ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه نمایندگان سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی در این دو باشگاه مستقر شده اند،عنوان کرد:پیش بینی می شود که تا آخر شهریور ماه گزارش های لازم توسط سازمان حسابرسی ارائه شده و سپس قیمت گذاری انجام شود تا زمینه لازم برای واگذاری سهام این شرکتها فراهم شود.

استقلال و پرسپولیس همچنان زیان ده

وی با اشاره به اینکه این دو باشگاه همچنان زیان ده هستند،تصریح کرد: ارزش دفتری این دو باشگاه به دلیل اینکه انتقال قطعی ورزشگاه های درفشی فر و مرغوبکار هنوز صورت نگرفته است منفی است ولی ارزش روز خالص دارایی های این دو شرکت رقم قابل توجهی است.

وی عنوان کرد: این در حالی است که هنوز صورتهای مالی حسابرسی شده پس از انتقال این دو ملک به سازمان خصوصی سازی ارائه نشده است و اگر این دو ملک به صورت قطعی به استقلال و پرسپولیس منتقل شود،ارزش دفتری و ارزش خالص دارایی ها مثبت خواهد شد.

وی با بیان اینکه سرمایه این دو شرکت هنوز اضافه نشده است،عنوان کرد:قرار بود بعد از انتقال قطعی ورزشگاه درفشی فر و مرغوبکار به استقلال و پرسپولیس، افزایش سرمایه صورت بگیرد که به دلیل عدم همکاری وزارت ورزش تا کنون این امر انجام نشده است.

تقاضای سازمان خصوصی سازی از وزارت ورزش

شمس اظهار کرد: از وزارت ورزش درخواست داریم که همکاری مناسبی در این خصوص داشته باشند تا سریعتر نقل و انتقال قطعی ورزشگاه های درفشی فر و مرغوبکار به نام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال صورت گیرد.

نحوه ی واگذاری به هواداران و پیشکسوتان

معاون سازمان خصوصی با بیان اینکه استقلال و پرسپولیس از طریق مزایده واگذار می شوند،در خصوص نحوه ی واگذاری این دو باشگاه گفت:واگذاری استقلال و پرسپولیس از طریق مزایده انجام شده و کسانیکه صلاحیت لازم را داشته باشد می توانند در این مزایده شرکت کنند.

وی با بیان اینکه ممکن است هیات واگذاری اهلیتی برای متقاضیان تعیین کند،افزود:زماینکه قیمت پایه و شرایط واگذاری این دوباشگاه به هیات واگذاری پیشنهاد داده می شود،ممکن است هیات واگذاری بر اساس صلاحیت خود،اهلیت فنی برای متقاضیان در نظر بگیرد.

شمس عنوان کرد:بنابراین بعد از تصویب سازوکار واگذاری سهام سرخابی ها در هیات واگذاری ، هواداران در غالب تشکل می توانند در مزایده شرکت کرده و کانون هوادارن، صندوق حمایت از پیشکسوتان و بسیاری از تشکلات دیگر می توانند در این مزایده شرکت کنند.

وبه گفته ی معاون سازمان خصوصی سازی در صورتیکه گزارش سازمان حسابرسی تا پایان شهریور ماه ارائه شود،قیمت این دو باشگاه به هیات واگذاری تا پایان مهر ماه پیشنهاد می شود.

شرایط واگذاری سرخابی ها یکسان است

وی با بیان اینکه شرایط هر دو باشگاه برای واگذاری یکسان است،یادآور شد:در سال گذشته پرسپولیس با سازمان حسابرسی قراردادی منعقد کرده و نمایندگان سازمان حسابرسی در این سازمان مستقر شده بودند ولی استقلال این مقدمات را فراهم نکرده بود لذا پرسولیس برای واگذاری آماده تر بود ولی مصادف شدن واگذاری با تغییرات مدیریتی موجب شد تا نمایندگان سازمان حسابرسی به دلیل عدم همکاری لازم مدیران جدید و ارائه نکردن اطلاعات لازم ،کار را متوقف کنند ولی در حال حاضر شرایط واگذاری هر دو باشگاه یکسان است.

وی در مورد قطیت واگذاری سرخابی ها در سال جاری گفت:واگذاری این دو باشگاه تکلیف قانون بوده و با توجه به عزم دولت جدید،وزارت ورزش و وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی نگاه این است که این واگذاری در سالجاری صورت گیرد لذا تمام تلاش خود را انجام می دهیم که باشگاه های استقلال و پرسپولیس در سال جاری واگذار شوند.

شمس در پایان تاکید کرد:از وزارت ورزش تقاضا داریم که هرچه سریعتر نسبت به قطعیت واگذاری ورزشگاه های درفشی فر و مرغوبکار به استقلال و پرسپولیس اقدام کنند زیرا این واگذاری مصوبه هیات وزیران را داشته و هم تاکیدات مسئولان است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
Spain
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
0
0
یک عمر دعایتان خواهیم کرد اگر هر چه زودتر خزانه ملت را نه تنهااز دست این سرخ آبی ها بلکه از فوتبال درسراسر کشورراحت کنید تابلکه فقرا نفس راحتی بکشندوپولهای میلیاردی آنان که صرف باد هوا میشود به جای سر کار گذاشتن جوانانمان به ایجاد اشتغال، ازدواج و... آنان اختصاص یابد .اگرچه بعید میدانم کسانی که سالهاست به کیسه بیت المال وصلند وبی دغدغه جیره ومواجب فصلشان میلیاردی از خزانه ملت تامین می شود اجازه دهند امر واگذاری صورت گیرد، احتمالاً صاحبان منافع شاغل دراین باشگاها ناله هاسرخواهند دادکه ایها الناس چه نشسته اید که اسلام جوانانتان با واگذاری این دوباشگاه درخطر است و....
نظرات بینندگان