arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۹۴۸۷
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۷ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۳

استاندار تهران: باید فضا را باز کنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
استاندار تهران گفت: امروز با توجه به شرایط و فضای کنونی، نمی توان مانند گذشته با جوانان برخورد کرد، بلکه باید از راه های علمی و براساس شرایط زمانه با نسل جوان ارتباط برقرار کنیم.

به گزارش ایرنا، سید حسین هاشمی روز چهارشنبه در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان تهران در محل استانداری افزود: نگاه امنیتی به هیچکس در استان نداریم، همانطور که دولت یازدهم نیز نگاه امنیتی به کسی ندارد.

وی اظهار کرد: نسل کنونی، نسلی پویا و باهوش و نیازمند نگاه نو است و اگر با نگاه گذشته به جوانان بنگریم، راه را اشتباه رفته ایم.

استاندار تهران، مدیران اجرایی استان را پیشتازان برخورد مناسب با جوانان دانست و افزود: مدیران باید در حد بضاعت خود در این راستا عمل کرده و در غیر این صورت مسوول خواهند بود.

وی ادامه داد: در استانداری تهران جوان گرایی محور قرار گرفته و تلاش کرده ایم بخش های مختلف را به صورت واقعی فعال کرده و با نگاه واقع بینانه، جوان گرایی داشته باشیم.

استاندار تهران با بیان اینکه در زمینه کار با جوانان فاصله زیادی با کشورهای توسعه یافته داریم، گفت: باید فاصله ها را کم کنیم که خوشبختانه دولت یازدهم حرکت خود را در این مسیر آغاز کرده است.

هاشمی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید سعی دارد واقعیات را با مردم در میان بگذارد، چه اشکالی دارد واقعیت را به مردم بگوییم و آنان را در جریان امور قرار دهیم.

وی ادامه داد: اگر با جوانان درست و صادقانه برخورد کنیم و به آنان به اندازه کافی بها بدهیم، هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

استاندار تهران با ابراز تاسف از جناح بندی های موجود در جامعه که سبب دو چهره شدن جوانان شده ، گفت: دو چهره شدن جوانان آفتی برای کشور است.

هاشمی افزود: فشار بیش از اندازه بر جوانان اشتباه است، باید فضا را باز کنیم؛ فضای باز موجب رشد استعدادهاست و برگشت به تاریخ درخشان ملت ایران می تواند رشد دهنده کشور باشد.

وی خواستار جمع آوری و تمرکز تجربیات موفق مدیران در زمینه جوانان شد و ادامه داد: با جمع آوری این تجربیات و سپس انتقال آن می توان اقدامات خوبی انجام داد.

هاشمی همچنین گفت: به دانشگاه ها اعلام کرده ایم برای برگزاری مراسم خود نیازی به اجازه استانداری ندارند، بلکه کمیته موجود در هر دانشگاه می تواند موضوع را بررسی کند و مجوز لازم را بدهد.

وی تاکید کرد: تنها از دانشگاه ها درخواست کرده ایم که برای برگزاری مراسم ملی همانند 22 بهمن یا 13 آبان برنامه های خود را برای جلوگیری از تداخل، به استانداری اطلاع دهند.

هاشمی افزود: هر جا به جوانان اعتماد کنیم و فضا بدهیم، جوانان دنبال انحرافات نخواهند رفت و باید در استان تهران چنین دیدگاهی حاکم شود.

هاشمی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تجربیات موفقی را که در زمینه برخورد مناسب با جوانان داشته اند؛ به استانداری منعکس کنند.
نظرات بینندگان