arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۹۶۹۲
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۲ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۳

سیل در هند عروسی را به عزا تبدیل کرد/ 49 نفر کشته شدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بر اثر جاری شدن سیل در منطقه کشمیر هند اتوبوس حامل میهمانان یک عروسی واژگون شده و دست‌کم 49 تن جان باختند.

به گزارش ایسنا، بارندگی شدید و سیل‌آسا که از روز سه‌شنبه گذشته در کشمیر آغاز شده این منطقه را در وضعیت هشدار قرار داده است. شدت بارش‌ها به حدی است که روز گذشته (پنج‌شنبه) بر اثر جاری شدن سیل اتوبوس یک کاروان عروسی واژگون شد و دست‌کم 49 نفر از سرنشینان آن جان باختند. بارش‌ها در کشمیر همچنین تاکنون منجر به مرگ 20 تن دیگر نیز شده است.

یک مقام ارشد دولت هند به خبرگزاری سی‌ان‌ان گفت: این اتوبوس در مسیر خود به سمت روستای «لام» در نزدیکی «نوشهرا» در حرکت بود که در 150 کیلومتری شمال «جامو» بر اثر سیلاب شدید واژگون شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی‌ان‌ان، پس از این حادثه تلاش‌های گسترده برای نجات غرق‌شده‌ها آغاز شد اما شدت سیل به حدی بود که این تلاش‌ها را بی‌نتیجه گذاشت. این اتوبوس حامل بیش از 50 سرنشین بود که برخی از آنها تلاش کردند از اتوبوس بیرون بپرند. با این حال هنوز شمار دقیق سرنشینان اتوبوس مشخص نیست ولی به نظر نمی‌رسد کسی از این حادثه جان سالم به در برده باشد.

بنابر اعلام رسمی مقامات هند، سیل تاکنون با ویران کردن 50 منزل مسکونی در سراسر کشمیر، مرگ 20 تن دیگر را نیز رقم زده است. در این بیانیه همچنین آمده است که بیش از 500 هزار کیسه شن به منظور مقابله با سیل فراهم شده و از ساکنان مناطق سیل زده خواسته شده به مناطق امن نقل مکان کنند.

نظرات بینندگان