arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۲۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۷ - ۰۱ مهر ۱۳۹۳

اژه‌ای: سردار سلیمانی کمر داعش را می‌شکند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون اول رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه آمریکا برای رسیدن به اهداف خود گاهی چراغ سبز نشان می‌دهد گفت: ما باید با دید دشمن به چراغ سبزهای آمریکا نگاه کنیم.
 
حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای پیش از ظهر سه‌شنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان کرمان، گفت: پیشنهاد می‌کنم که از این جلسات که همه مدیران استان حضور دارند بهره برداری کرده و به مشکلات استان رسیدگی کنیم.
 
وی همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: مجاهدت‌های زیادی در طول هشت سال دفاع مقدس انجام شد تا امروز کشوری معتقد، مقتدر و اثرگذار در جهان هستیم.
 
وی تصریح کرد: دفاع از ناموس و کشور و مال امری عقلایی است که همه بر آن تایید می‌کنند و دفاع از حریم انسانی به حکم عقل و شرع واجب است و ما در چنین روزهایی مورد تهاجم قرار گرفتیم و این در حالی است که ما انقلابی نوپا داشتیم.
 
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای تصریح کرد: این انقلاب با اتکا به خداوند و با رهبری یک فقیه جامع‌الشرایط دین شناس و دنیاشناس به پیروزی رسید.
 
وی به جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: در زمان جنگ هنوز به دنبال تکمیل ساختار نظام بودیم که در همان ماه‌های اول انقلاب توطئه‌های پیچیده ای بر علیه انقلاب شروع و کشور دچار تنش ضدانقلاب شد و ترورها نیز شروع و جنگ داخلی با جریانات مختلف شروع شد.
 
معاون اول رئیس قوه قضائیه افزود: از همه مهمتر یک جنگ تمام عیار خارجی نیز با کمک‌های شرق و غرب آغاز شد و هر چه مورد نیاز بود به همراه پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و موشک‌های دوربرد که تا پایتخت را هدف قرار می‌داد و سلاح‌های ممنوعه و میکروبی و اطلاعات دفاعی در اختیار صدام قرار گرفت.
 
وی بیان داشت: این در حالی بود که کشور ما نیز در تحریم بود و معمولی‌ترین تجهیزات نظامی نیز به ایران داده نمی‌شد، پول‌های ما را بلوکه کرده بودند و کار تبلغیاتی زیادی نیز در این زمینه بر علیه انقلاب  انجام می دادند.
 
مشکلات منطقه بدون مشارکت ایران لاینحل است
وی گفت: اما امروز کشور ما با وجود همه مشکلات و به گفته خود غربی‌ها به عنوان امپراطوری ایران از آن یاد می‌شود و یک کشور مقتدر است و برای حل مشکلات منطقه جز با مشارکت ایران قابل حل نیست و امروز ایران تاثیرگذار در معادلات جهانی است.
 
معاون اول رئیس قوه قضائیه ادامه داد: این معجزه قرن با پشتوانه ایمان و توکل به خدا و ایمان به وعده‌های خداوند، مقاومت و اطاعت رهبری و اتحاد کلمه و با اطاعت امت از ولایت و رهبری و وحدت کلمه و مجاهدت به پیروزی رسید.
 
وی افزود: امروز نیز راهی به جز همین مسیر برای پیشرفت کشور نداریم و همه استعداد خود را در تجهیز نظامی باید داشته باشیم و نیرو و سیستم اطلاعاتی و نظامی قوی یک لازمه است اما موفقیت نهایی در سایه توکل به خدا اطاعت از ولایت و مجهادت است.
 
سردار سلیمانی کمر داعش را می‌شکند
وی مردم کرمان را مردمی غیور، انقلابی و رنج دیده توصیف کرد و افزود: سردار حاج قاسم سلیمانی افتخار شما کرمانی‌هاست که امروز اسم او باعث به لرزه درآمدن ستون فقرات اسرائیل می‌شود و نام سردار سلیمانی حساب دیگری برای ایران باز می‌کنند.
 
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به جنایات داعش در منطقه اظهار داشت: آنچه کمر تروریستی مثل داعش را می‌شکند و مردم را آزاد می‌کند همت و برنامه سردار کرمانی حاج قاسم سلیمانی است و این افتخاری برای کشور، ایران و کرمانی هاست.
 
وی ادامه داد: بیش از 60 سال مذاکره نتوانست مشکلات مردم فلسطین را حل کن و اسرائیل زیاده خواه‌تر شد و به دنبال نیل تا فرات بود و هیچ ارزشی هم برای کشورهای مسلمان قائل نبود و تصور می شد که نیروی شکست ناپذیر است.
 
ایمان و مقاومت فلسطینی‌ها اسرائیل را به زانو درآورد
معاون اول رئیس قوه قضائیه افزود: ولی آنچه که این اسطوره شکست‌ناپذیر را شکست و روحیه جدید به مبارزات انقلابی دمید مذاکرات نبود بلکه ایمان و مقاومت مردم فلسطین بود.
 
وی ادامه داد: انسان در مقام دفاع می تواند از دیگر کشورها کمک بگیرد اما به حکم عقل باید از کسی کمک گرفت که از ما تواناتر باشد و ظالم نیز نباشد یعنی هم قادر باشد و هم بی منت کمک کند و به دنبال اسارت ما نباشد.
 
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای همچنین به مبارزات امام راحل(ره) از سال 42 اشاره کرد و افزود: خیلی‌ها معتقد بودند که امام افراطی است و می گفتند که نمی‌توان با شاه جنگید و تا سال های 57 خیلی ها پیروزی را امری نشدنی می دانستند اما امام خمینی(ره) با اتکا به خدا پیروز شد.
 
رابطه با آمریکا راه رسیدن به خوشبختی نیست
وی ادامه داد: در همان ابتدای انقلاب نیزعده‌ای به دنبال رابطه با آمریکا بودند و امروز هنوز این حرف‌ها تمام نشده؛ اما ما 35 سال است که این مطلب را تجربه کرده‌ایم و می‌دانیم که رابطه با آمریکا راه رسیدن به خوشبختی نیست.
 
معاون اول رئیس قوه قضائیه به اعتقادات گروهی برای رابطه با آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: تا زمانی که آمریکا از رفتارهای شیطانی خود خارج نشده است نمی‌توان با او رابطه داشت.
 
چهره شیطانی آمریکا زیر پوستین مخملی
وی ادامه داد: آمریکا برای رسیدن به اهداف خود گاهی چراغ سبز نشان می‌دهد و پوستین مخملی به تن می‌کند اما آمریکا هنوز به دنبال شیطنت‌های خود است و ما نیز باید او را دشمن بدانیم و با دید  دشمن به چراغ سبزهای آمریکا نگاه کنیم.
 
حجت الاسلاممحسنی اژه ای همچنین آمریکا را طبل توخالی توصیف کرد و افزود: امروز آمریکا می خواهد ناجوانمردانه به ما ضربه بزند و ما باید مراقب این دشمن باشیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود جابجایی در مدیریت‌ها را یک امر طبیعی توصیف کرد و افزود: مدیران ما باید تلاش کنند که با فعالیت های خوب به مردم خدمت کنیم تا رفتنی خوب داشته باشند.
 
وی ادامه داد: حجت الاسلام توکلی فردی متدین، فاضل و خدوم است که پله پله به این مرحله رسیده و در مدت پنج سال مدیریت خود به فضل خداوند کارهای ارزشمندی نیز انجام داد و در استان کرمان همه همدل به دنبال پیشرفت هستند و با این روحیه خداوند برکت و رحمتش را نیز نازل می کند.
 
احتمال فعالیت حجت الاسلام توکلی در دیوان عالی کشور
وی ادامه داد: حجت الاسلام توکلی با حفظ حریم‌ها با همه دستگاه‌ها رابطه داشته و از خانواده فاضل و شهید بوده و خدمت کرده و به کمک وی در دیوان عالی کشور نیاز بود که در حال حاضر مورد قبول این شخص قرار نگرفته است.
 
معاون اول رئیس قوه قضائیه همچنین درباره موحد رئیس کل جدید دادگستری استان گفت: این شخص از سال 67 تاکنون و در مدت 23 سال در استان کرمان فعالیت کرده اند و خوش فهم و دانش و بینش قضایی بوده و اهل دقت و استقلال رای و از خانواده های شهدا و جانباز است و به استان آشنایی کامل دارد.
 
وی همچنین به مواردی برای رسیدن به موفقیت در دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: استان کرمان 11 درصد از کل کشور را تشکیل می دهد و یک استان پهناور با پتانسل ها بالا و مردمی مستعد است و ریاست بر دستگاه قضای استان بار سنگینی است.
 
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای ادامه داد: باید از خود و از این مسئولیت سنگین در استان کرمان صیانت و در امور مهم استان با مسئولین استان مشورت کرد و با حفظ مرزها تعامل کنیم.
 
فقر ریشه جرائم در استان کرمان
وی با انتقاد از فقر در استان کرمان تصریح کرد: بسیاری از قاچاقچیان و جرم ها در استان کرمان به دلیل فقر است و ما باید برای حل آن یک راهکار غیر از برخورد قضایی داشته باشیم تا آرامش در استان برقرار باشد که در نتیجه آن توسعه استان را خواهیم داشت.
 
حجت الاسلام محسنی اژه ای ادامه داد: باید دولت را همراهی کنیم تا از افراد صالح استفاده کند و اگر از افراد ناصالح در مدیریت ها  استفاده کنیم ضرر می بینیم و اگر این افراد را در مدیریت های نظام استفاده کند در امانت انقلاب خیانت کرده ایم.
 
وی همچنین به نظارت بر دستگاه های قضا در استان تاکید کرد و افزود: باید از دستگاه قضا در استان کرمان صیانت کنیم.
 
معاون اول رئیس قوه قضائیه یادآور شد: باید همه احکام را به موقع و در جای خود و به خوبی اجرا شود تا خاصیت خود را داشته باشد.

منبع: مهر
نظرات بینندگان