arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۲۲۴۹
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۱ - ۰۳ مهر ۱۳۹۳

العبادی در دیدار با اوباما: تروریسم تنها عراق را تهدید نمی‌کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حیدر العبادی در نشست خود با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: آنچه که ما خواستار آن هستیم حمایت از عراق برای مقابله با گروه‌های تروریستی داعش است.

به گزارش ایلاف، حیدر العبادی در کنفرانس خبری مشترک با باراک اوباما در نیویورک گفت: عراق اکنون در معرض یک حمله وحشیانه از سوی خارج و از سمت سوریه است و این یک مساله بین المللی است.

وی افزود: متاسفانه جهان اجازه داده تا اوضاع سوریه ناامن شود تا حدی که عراقی‌ها با خون خود بهای این اشتباهات و ناامنی‌ها را می‌پردازند. مردم عراق برای حمایت از کشور در حال مبارزه با این وضعیت هستند.

العبادی خاطرنشان کرد: باید تمام کشورهای عضو شورای امنیت برای مقابله با تروریسم کنار عراق بایستند چرا که تروریسم تنها عراقی‌ها را تهدید نمی‌کند بلکه سوری‌ها هم در معرض خطرات تروریسم قرار دارند.

حیدر العبادی اظهار کرد: لبنان هم بهای سنگین این تقسیم بندی‌های منطقه‌ای را می‌پردازد. همه ما جزو این منطقه هستیم و در واقع تمام کشورهای عراق، سوریه و لبنان و دیگر کشورها بهای این تقسیم بندی‌ها را می‌پردازیم.

وی تاکید کرد: عراق آماده پرداخت بهای خونریزی‌ها و قربانی‌ها در درگیری‌ها نیست و ما نمی‌خواهیم که در این خصوص طرف هیچ کسی باشیم چرا که من به عنوان نخست وزیر عراق حامی مردم عراق و کشورم هستم.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان