arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۲۶۴۲
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۶ - ۰۶ مهر ۱۳۹۳

رسوایی اخلاقی یک وزیر دولت انگلیس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در تازه‌ترین ضربه به دولت ائتلافی دیوید کامرون، یکی از وزرای کابینه انگلیس در پی انتشار یکی از عکس‌های خصوصی‌اش در ساندی‌ میرور استعفا کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بروکز نیومارک، وزیر جامعه مدنی در کابینه دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس بود اما پس از انتشار عکسی از وی در روزنامه ساندی‌ میرور استعفای خود را تقدیم کرد که پذیرفته شد.

نیومارک از سال 2005 یکی از اعضای محافظه کار پارلمان انگلیس است و در سخنانی گفت: من از سمت وزیر جامعه مدنی استعفا دادم. می‌خواهم که در این برهه زمانی حریم خصوصی خانواده‌ام رعایت شود. من همچنان یکی از وفاداران دولت کنونی باقی می‌مانم.

روزنامه ساندی‌ میرور گزارش داد که این فرد 56 ساله متاهل و دارای پنج فرزند، یک سری عکس‌های جنسی را به صورت آنلاین برای خبرنگار مردی که فکر می‌کرد یک فعال زن جوان است، ارسال کرده بود.

در این گزارش آمده است: پس از مکالمه خصوصی در یکی از شبکه‌های اجتماعی، نیومارک یک عکس از خودش را در حالی که پیژامه کشمیری به تن دارد، ارسال کرد. پس از آن این وزیر از خبرنگار دعوت کرد که در جریان کنفرانس حزب محافظه‌کار که امروز (یکشنبه) آغاز می‌شود، با او دیدار کند.

کنفرانس محافظه‌کاران با هدف تبیین راهکار برای انتخاب مجدد در انتخابات مه 2015 صورت می‌گیرد اما استعفای این وزیر دومین ضربه نخست‌وزیر انگلیس محسوب می‌شود.

روز شنبه یکی از قانونگذاران محافظه‌کار به حزب مستقل بریتانیا پیوست. دفتر نخست‌وزیر انگلیس با انتشار بیانیه‌ای گفت که استعفای بروکز نیومارک را پذیرفته است و راب‌ویلسون قانونگذار محافظه‌کار وزیر جامعه مدنی خواهد شد. 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان