arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۲۹۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۷ - ۰۸ مهر ۱۳۹۳

کاهش مجدد هزینه‌های بستری از عید قربان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حسن هاشمی ام روز در حاشیه اجلاس رؤسای دانشگاههای علوم پزشکی درباره ابلاغ کتاب ارزش‌گذاری خدمات نسبی، گفت: به دنبال دیدار هیأت دولت با مقام معظم رهبری در هفته دولت، رهبر انقلاب تأکید کردند قدر مطلق پرداختی‌های مردم در حوزه سلامت افزایش پیدا نکند به همین دلیل رئیس‌جمهوری به میزان 150میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات قبلی وزارت بهداشت اختصاص داد.

وی ادامه داد: بنابراین بیمارانی که دارای دفترچه بیمه روستایی بوده‌اند و تااکنون در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت تا سقف 5درصد هزینه‌های بستری را می‌پرداختند تا 3درصد هزینه‌هایشان کاهش خواهد یافت.

هاشمی افزود: بیماران بستری شهری نیز که تا کنون تا سقف 10درصد هزینه‌های را می‌پرداختند با تخصیص اعتبارات جدید به 6درصد کاهش خواهد یافت.

وزیر بهداشت گفت: پیش‌بینی می‌شود اجرای این بسته پس از عید قربان در هفته آینده اجرایی شود.

وی اجرای فاز سوم طرح تحول نظام سلامت را گام جدید و مهمی دانست و پیرو ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت در اجرای آن تأکید کرد.

هاشمی افزود: عملیاتی شدن این فاز در گروی اجرای صحیح برنامه است و این در حالی است که بیش از 20 سال منتظر عدالت بر ارزش‌گذاری خدمات نسبی پزشکان بوده‌ایم.

وی گفت: همکاری خوبی بین بیمه‌ها ،‌سازمان نظام‌پزشکی و انجمن‌های تخصصی انجام شد و مطمئن هستیم از نیمه آبان‌ در سراسر کشور به خوبی اجرایی خواهد شد و با رعایت قوانین شاهد رفتاری نخواهیم بود که مردم آزار ببینند.

ایرج فاضل، نماینده وزیر بهداشت در سازمان نظام‌پزشکی نیز گفت: طرح تحول نظام سلامت کار بزرگی برای سامان دادن به مسائل حوزه پزشکی است چرا که باعث حل مشکلات مردم و رفع خستگی سال‌های گذشته جامعه پزشکی می‌شود.

وی افزود: کتاب تعرفه‌ها تا حدی که اجازه داده شده ترمیم شده و شرط عدالت در آن رعایت شده است.

همچنین علیرضا زالی، رئیس سازمان نظام‌پزشکی کشور نیز گفت:‌ تضمین اجرای کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات پزشکی بر عهده جامعه پزشکی است به همین دلیل پیوست کامل نظارتی طراحی شده که ابلاغ می‌شود.

وی افزود: پروتکل عملیاتی برای نظارت بر اجرای این بسته دیده شده و جامعه پزشکی از طرح صیانت خواهند کرد.

نظرات بینندگان