arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۳۰۶۰
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۴ - ۰۹ مهر ۱۳۹۳

رگبار باران و کاهش دما در کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور آخرین وضعیت جوی و پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوای کشور را برای سه روز آینده تشریح کرد.

احد وظیفه افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی امروز در سواحل دریای خزر بارشهای پراکنده پیش بینی می‌شود و از روز پنجشنبه با تقویت جریان‌های شمالی ضمن کاهش دما در نوار شمالی در شمال غرب کشور رگبار و رعد و برق و در سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و دریا مواج پیش بینی می‌شود.

وی افزود: در روز جمعه علاوه بر تشدید بارش‌ها در سواحل دریای خزر، گستره بارش‌ها به برخی مناطق غرب،‌ غرب، دامنه‌های البرز و سپس شمال شرق کشور نیز کشیده می‌شود. همچنین روز شنبه در سواحل دریای خزر، دامنه‌های شرقی البرز و شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. همچنین طی سه روز آینده در برخی از مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال هرمزگان، در بعد از ظهر تا اوایل شب افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده یا رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود.

مدیرپیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان این که نقشه‌های پیش یابی بیانگر تقویت جریان‌های شمالی و گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه است ، گفت: کاهش 2 تا 6 درجه دما، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر و برخی مناطق شمال شرق کشور پیامد آن خواهد بود.

به گفته وی، در روز پنجشنبه، از اوایل وقت رگبار و رعد و برق و وزش باد در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و به تدریج از بعد ازظهر بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در استان‌های اردبیل، گیلان و سپس مازندرانپیش‌بینی می‌شود. همچنین در روز جمعه، در استان‌های اردبیل، گیلان و بارش با شدت کمتر در استان‌های مازندران، گلستان و رگبار و رعد و برق در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،‌زنجان، کردستان و رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق در استان‌های کرمانشاه، همدان، قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شاهد بارش شدید باران خواهیم بود.

مدیرپیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت هوای تهران، گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری در بعد از ظهر وزش باد در ارتفاعات افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود. همچنین حداقل و حداکثر دما در این روز به 20 و 31 درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد. آسمان تهران نیز جمعه نیمه ابری و وزش باد در بعد از ظهر بارش پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی شده است؛ حداقل و حداکثر دما در این روز 19و 29 درجه می‌شود.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان