arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۳۱۰۰
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۸ - ۰۹ مهر ۱۳۹۳

مشاور وزیر کشور: حل مشکل ناباروری به جای تشویق فرزندآوری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده گفت: حل مشکل ناباروری زوج های نابارور یکی از مهم ترین راهبردها در افزایش جمعیت کشور است.

دکتر فهیمه فرهمندپور در بازدید از مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل افزود: افزایش مراکز درمان ناباروری در سطح کشور و رفع مشکل زوج های نابارور یکی از راه های افزایش جمعیت است.

وی افزایش جمعیت را از سیاست های اساسی نظام دانست و گفت: راهکارهای تحقق این مهم باید فراهم شود و به جای این که خانواده های صاحب فرزند را به افزایش فرزند آوری تشویق کنیم می توانیم با درمان مشکل ناباروری میزان جمعیت کشور را افزایش دهیم.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده با بیان این که غفلت از این امر باعث بروز مشکلاتی می شود اظهار کرد: برای حمایت و ارائه خدمات درمانی لازم به زوج های نابارور باید با کمترین هزینه برنامه ریزی شود.

وی همچنین با تاکید بر این که تجهیزات و خدمات مرکز درمان ناباروری قفقاز قابل تحسین است بر توسعه خدمات آن و حمایت مسوولان از این مرکز تاکید کرد.

رییس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل نیز در این بازدید با بیان این که مرکز درمان ناباروری قفقاز از سال 91 زیر نظر پژوهشگاه رویان فعالیت می کند گفت: این مرکز تنها مرکز درمان ناباروری در استان است.

رامز نصیری صالح افزود: این مرکز تاکنون دو هزار و 500 زوج نابارور در این مرکز پذیرش شده و میزان موفقیت درمان های انجام شده 30 درصد بوده که مطابق با استاندارد مراکز درمان ناباروری چون پژوهشگاه رویان است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان