arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۳۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۲۱ - ۰۹ مهر ۱۳۹۳

جیمی کارتر: قادر بودم با تسلیحات نظامی ایران را از نقشه محو کنم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس جمهور اسبق آمریکا طی سخنانی درحالی که سعی کرد خود را حامی صلح نشان دهد، مدعی شد که قادر بوده در زمان ماجرای گروگانگیری ایران را با خاک یکسان کند

«جیمی کارتر»، رییس جمهور اسبق آمریکا طی مصاحبه با شبکه خبری «سی ان‌بی‌سی» گفت: «شکست عملیات آزاد سازی گروگان‌های آمریکایی در تهران فرصت را از وی برای غلبه بر «رونالد ریگان»، دیگر رییس جمهور اسبق آمریکا گرفت.»

کارتر در این مصاحبه تاکید کرد که اگر وی علیه ایران می‌جنگید، اهالی این کشور او را برای بار دوم در سال 1980 به ریاست جمهوری انتخاب می‌کردند.

کارتر در این زمینه گفت: «اگر علیه ایران عملیات نظامی انجام می‌دادم به عنوان ریاست جمهور جدید انتخاب می‌شدم. من قادر بودم ایران را با سلاح‌های که در اختیار داشتیم از نقشه حذف کنم اما به خاطر حفظ جان بیگناهان و نیز در خطر بودن جان گروگان‌های آمریکایی از انجام آن منصرف شدم . دعاهای من نیز البته مستجاب شده و گروگان‌ها سالم آزاد شدند. من  بر این باورم که تصمیم مناسبی اتخاذ کردم که البته کار آسانی نیز نبود.»

همسر جیمی کارتر نیز که در این جلسه حضور داشت با انتقاد از افکار عمومی آمریکا گفت: «در کشور ما صلح بسیار دشوار و جنگ محبوب است.»
منبع: فارس
نظرات بینندگان