کد خبر: ۱۸۳۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۷ - ۱۰ دی ۱۳۹۳

هشدار مرکل به برگزار کنندگان تجمع‌های ضد اسلامی در آلمان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 صدر اعظم آلمان به شهروندان این کشور نسبت به شرکت در تجمعات ضد اسلامی که مدتی است به صورت هفتگی در شهر درسدن، در شرق این کشور برگزار می شود و نیز برگزار کنندگان آن هشدار داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در سخنرانی خود به مناسبت سال نوی میلادی سازماندهندگان تجمعات ضد اسلامی در این کشور را محکوم کرد و گفت که برگزاری این تجمعات حاصل غرض ورزی و نفرت علیه خارجی‌ها است.

مرکل در سخنرانی امروز(چهارشنبه) خود به طرز کم سابقه‌ و شدیدی از این تجمعات اسلام ستیزانه که توسط یک گروه راست افراطی برگزار می‌شود انتقاد کرد.

مرکل در این سخنرانی از آلمانی ها خواست تا به تجمعات اسلام ستیزانه پشت کنند. او شرکت کنندگان در این تجمعات را نژادپرستانی پر از احساس نفرت خواند و گفت آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا باید از مردمی که از درگیری و جنگ فرار می کنند استقبال کند.

مرکل خاطرنشان ساخت، ضروری است که آلمان به کودکان مردم آزار دیده کمک کند بدون ترس رشد کنند.

صدر اعظم آلمان با اشاره به اعتراضاتی که پیش از سقوط دیوار برلین در این کشور رخ می داد عنوان کرد: امروز نیز افراد زیادی روزهای دوشنبه هر هفته فریاد می زنند:" ما مردم هستیم". اما در حقیقت آنها می گویند:"شما (مسلمانان) به دلیل رنگ پوست یا مذهبتان به ما تعلق ندارید."

مرکل اضافه کرد: من به همه کسانی که اقدام به شرکت در چنین تجمعاتی می کنند می گویم: دنباله روی هر کسی که از شما تقاضای چنین کاری می کند نباشید زیرا در اغلب اوقات در قلبهای آنها غرض ورزی، سردی، و حتی نفرت وجود دارد

مرکل که بزرگ شده آلمان شرقی سابق است همچنین با انتقاد از روسیه گفت که این کشور بنیان نظم صلح آمیز و برخورداری از حق تعیین سرنوشت در اروپا را با اقداماتش در اوکراین زیر سوال برده است. وی تصریح کرد که اروپا به روسیه اجازه نخواهد داد از حقوق بشر سو استفاده کند.

متن سخنرانی مرکل صبح امروز انتشار یافت اما پخش تلویزیونی آن قرار است امشب نمایش داده شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان