arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۰۸ - ۱۱ دی ۱۳۹۳

درگیری فیزیکی در فدراسیون فوتبال!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 روزنامه شهروند نوشت: پس از درگیری‌ها و جنجال‌های ایجاد شده در فدراسیون فوتبال پیرامون برکناری نبی، حالا پرونده جدیدی باز شده که می‌تواند به دادگاهی شدن هومن افاضلی، مربی سابق تیم امید بینجامد. ماجرا مربوط به لحظات بعد از تجمع کارکنان فدراسیون درحمایت از نبی است. ظاهرا وقتی معترضان در تلاش برای رساندن حرف خود به گوش کفاشیان بودند، زهره هراتیان، همسر هومن افاضلی و مشاور رئیس فدراسیون درامور بانوان، گروه معترض را عده‌ای «...» خطاب کرد که این کلمه از اتاق رئیس فراتر رفت و به گوش کارمندان رسید.

در لحظه خروج هراتیان، عده‌ای از کارمندان و یک خانم به نوع ادبیات او اعتراض می‌کنند. ساعاتی بعد افاصلی به فدراسیون می‌رود و پس از اطلاع از ماجرا بی‌اجازه وارد اتاق خانم معترض به همسرش می‌شود.

اتفاقات بعدی به صحنه‌های یک فیلم اکشن طعنه می‌زند؛ وقتی افاضلی در دفاع از همسر مورد توهین واقع‌شده‌اش، خانم کارمند را به گوشه اتاقش پرتاب می‌کند و به صورت او سیلی می‌زند. فریادهای شخص مضروب که افاضلی را به دلیل دست بلند کردن روی یک نامحرم مواخذه می‌کند، ماجرا را پیچیده‌تر می‌کند.

به نظر می‌رسد کارمندان فدراسیون به شدت از حرکت افاضلی ناراحتند و اگر بنا به پادرمیانی برای پس گرفتن شکایت از آنالیزور درشت‌اندام تلویزیون باشد، شاکیان اصلا قصد کوتاه آمدن ندارد و تا انتها، ماجرا را دنبال خواهند کرد. حداقل از شواهد فعلی که چنین برداشتی صورت می‌گیرد.

اظهارات همسر ضارب!
پس از ایجاد آرامش نسبی، عده‌ای از کارمندان فدراسیون همپا با خانم مضروب با استناد به فیلم درگیری ایجاد شده شکواییه‌ای تنظیم کرده و به کمیته اخلاق فدراسیون تسلیم کرده‌اند. اگر آنچه زهره هراتیان می‌گوید، واقعیت داشته باشد، باید از همین الان اقدام شاکیان از افاضلی را بی‌ثمر دانست چون طبق این اظهارات، اصولا اتفاقی رخ نداده است: «درگیری خاصی وجود نداشت. در میان آن شلوغی یکسری جر و بحث‌ها رخ داد اما مسأله خاص یا درگیری به وجود نیامد.حتی بعدازظهر همان روز آن کارمند را دیدم و خیلی عادی با هم رفتار کردیم. من برای انجام کار اداری به فدراسیون رفته بودم و همین تجمعات باعث شد ساعت‌ها کارم طول بکشد. شاید همین مسأله باعث عصبانیتم شد. البته کسانی که آن‌جا بودند، یک حرف زشت هم از زبان من نشنیدند.»

او درباره وارد شدن همسرش به این درگیری‌ها، اصل ماجرا را تکذیب کرد: « افاضلی اصلا وارد درگیری نشد. او مقابل در فدراسیون دنبال من آمده بود واصلا داخل فدراسیون نیامد. عصر به فدراسیون برگشتم و هیچ‌کس به من چیزی نگفت. افاضلی به دلیل گلایه‌ای که پس از ماجرای تیم امید از فدراسیون دارد، چندهفته‌ای است که اصلا به فدراسیون نمی‌رود.»

هراتیان آنچه را که  «روحیات خاص افاضلی» می‌داند، عاملی جهت ناممکن بودن کتک زدن یک خانم توسط همسرش می‌داند: «همه فوتبالی‌ها افاضلی را می‌شناسند و می‌دانند روحیات او با جنجال و فحاشی بیگانه است. او اصلا به دنبال جنجال نیست و بارها این موضوع را ثابت کرده است.» با وجود این صحبت‌ها اما جالب است بدانید که افاضلی برای انجام جلسه‌ای با فریدون معینی درباره مسائل مربوط به تیم نونهالان روز سه‌شنبه در فدراسیون فوتبال حضور داشته و کارمندان فدراسیون این درگیری‌ها را تأیید می‌کنند.

برگ دیگری از جنجال
انگار حاشیه‌های پیرامون تیم سفر کرده به جام ملت‌های آسیا تمامی ندارد. پس از برکناری آیت‌اللهی و نبی، حالا داستان درگیری فیزیکی در فدراسیون تحت رهبری علی کفاشیان به سوژه رسانه‌های گروهی تبدیل شده و این موضوع برای فوتبالی که تیم اصلی‌اش باید چند روز دیگر به مصاف اعراب مدعی برود، اصلا جالب نیست. باید دید تیم کی‌روش می‌تواند این حواشی را با یک مقام مناسب از یادها ببرد یا خود در بازگشت، طعمه حاشیه‌ها می‌شود.

نبی، سرپرستی را قبول نکرد نیمکت تیم‌ملی خالی شد
بعد از آن‌که علی کریمی در روز سفر تیم‌ملی به استرالیا قهر کرد و از این سفر سر باز زد، حالا نوبت به سرپرست تیم‌ملی رسیده که حاضر به سفر به استرالیا نشود. مهدی محمدنبی که در چند روز اخیر برکناری‌اش از دبیری فدراسیون حاشیه‌های زیادی به وجود آورده بود، با رد سمت سرپرستی تیم‌ملی می‌گوید: «تصمیم گرفتم که سمت سرپرستی تیم‌های ملی را قبول نکنم. الان نمی‌خواهم دراین‌باره صحبت کنم و تا هفته آینده به صورت مفصل دراین‌باره توضیحاتی ارایه می‌دهم. طبیعتا وقتی نمی‌خواهم سرپرست تیم‌ملی شوم، به استرالیا هم نخواهم رفت.» حالا باید دید کی‌روش که نیمکت تیم‌ملی را در غیاب سرپرست و مربی تیم‌ملی خالی می‌بیند، چه واکنشی به دومین قهر در چند روز اخیر خواهد داشت و آیا کفاشیان سرپرست جدیدی را به استرالیا اعزام می‌کند یا خیر؟
نظرات بینندگان