کد خبر: ۱۸۳۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۴ - ۱۲ دی ۱۳۹۳

آتش به جان کارتن خواب های تهران افتاد/ یک دختر 18 ساله در میان مصدومان حادثه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس نوشت: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: شب گذشته در محل استقرار کارتن‌خواب‌ها آتش‌سوزی رخ داد که 4 نفر نیز مصدوم شدند.

سید جلال ملکی درباره حادثه آتش‌سوزی گفت: در ساعت 20:20 شب گذشته حادثه آتش سوزی در یک باسکول صنعتی متروکه واقع در عبدل‌آباد خیابان لقمان جنوبی به سامانه آتش‌نشانی شهر تهران اعلام و مأموران 2 ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

او ادامه داد: با حضور مأموران آتش‌نشانی در محل حادثه مشاهده شد گودالی به وسعت 20 مترمربع که قبلاً باسکول بوده است و سالیان سال است از آن استفاده‌ای نمی‌شود تبدیل به محلی برای تجمع افراد بی‌خانمان و معتادین شده است که در اثر آتش‌سوزی ضایعات در این گودال مردم با سامانه 125 آتش‌نشانی تماس گرفتند و مأموران در محل حادثه حضور پیدا کردند.

ملکی گفت: آتش‌نشانان بلافاصله 4 نفر از افرادی که در آتش گرفتار شده بودند از جمله یک خانم حدودا 18 ساله و 3 مردا 25 تا 30 ساله که دچار دودگرفتگی نیز بودند خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند.

لازم به ذکر است این افراد کارتن‌خواب بودند و آتش در ساعت 21:04 شب گذشته اطفاء شد.

ملکی گفت: مکان‌هایی که ایمنی‌سازی لازم نشده‌اند و مالکین آنجا را رها کرده‌اند در صورتی که حادثه‌ای رخ دهد مسئولیت آن با مالک زمین یا خانه است. متأسفانه در شهر تهران زمین و خانه‌های متروکه‌ای وجود دارد که محل تجمع کارتن‌خواب‌ها و معتادین شده است و در صورتی که حادثه‌ای رخ دهد تمامی مسئولیت‌ با مالک آن است.
نظرات بینندگان