کد خبر: ۱۸۳۴۸۶
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۲۰ - ۱۲ دی ۱۳۹۳

پیگیری ۸ مورد پرونده زمین‌خواری بزرگ در تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به غیر از پروژه زمین خواری طرشت با وسعت بیش از ۶۰۰ هکتار حدودا ۸ پرونده زمین خواری دیگر در تهران البته با وسعت کمتر در دست پیگیری وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه پرونده زمین‌خواری طرشت در جریان حقوقی قرار دارد،‌ گفت: به غیر از پروژه زمین‌خواری طرشت با وسعت بیش از 600 هکتار حدودا 8 پرونده زمین‌خواری دیگر در تهران البته با وسعت کمتر در دست پیگیری وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

سید محمد پژمان با اشاره به تعیین و تکلیف پروژه‌های مسکونی متعلق به تعاونی‌ها، ادامه داد: 1000 هکتار زمین فقط مربوط به ساخت و ساز تعاونی‌ها است که باید تکلیف این پروژه‌ها مشخص شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ زمین‌های طرشت محدوده وسیعی است که متعلق به دولت است که برای بخش‌هایی از این اراضی هم تعیین و تکلیف شده اما متاسفانه امورات و تشریفات اداری به طور ناقص انجام شد که چنین ادعاهایی را به وجود آورد.

وی با اشاره به مشکل دولت برای تامین زمین در 85 شهر کشور گفت:‌ در حال حاضر بیشترین مشکل دولت در تامین زمین برای اجرای طرح جامع مسکن مربوط به 8 شهر مشهد،‌ تهران،‌ اصفهان، شیراز،‌ تبریز،‌ اهواز، کرج و قم می‌شود.

پژمان ادامه داد:‌ برای اجرای طرح جامع مسکن 24 هزار هکتار زمین به طور خالص نیاز داریم که اگر بخواهیم موضوعات جانبی واحدهای مسکونی را در نظر بگیریم این متراژ به دو برابر خود می‌رسد که دولت می‌تواند 40 درصد این عدد را تامین کند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و ساختمان درباره تاسیس صندوق‌های جدید رمین و ساختمان،‌ اظهار کرد:‌ جدیدترین صندوق در حال راه اندازی،‌ صندوق ابریشم است که در جاده مخصوص کرج- تهران جانمایی شده است. ‌‌‌‌

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان