کد خبر: ۱۸۳۵۵۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۲ - ۱۳ دی ۱۳۹۳
سخنگوی شورای نگهبان:

طرح حمایت از آمران به معروف تایید نشد

سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری گفت: در آخرین جلسه شورای نگهبان طرح ۲۴ ماده‌ای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به تایید این شورا نرسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
طرح حمایت از آمران به معروف تایید نشد
سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری گفت: در آخرین جلسه شورای نگهبان طرح ۲۴ ماده‌ای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به تایید این شورا نرسید.

به گزارش «انتخاب»، نجات الله ابراهیمان سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه آقای جنتی غیر از سمت دبیر شورای نگهبان سمت‌های دیگری مانند امام جمعه موقت تهران و سابقه مبارزاتی طولانی و مواردی از این دست دارند زمانی که از ایشان سئوال می‌شود فقط در مقام دبیری شورای نگهبان پاسخگو نیستند اما چیزی که مورد تأکید ایشان است و در آیین نامه شورای نگهبان هم می‌آید این است که موارد شورای نگهبان فقط از طریق سخنگو بیان می‌شود بعضی از تعبیرات مثل موضوع سران فتنه و کسانی که در فتنه 88 امنیت کشور را مورد خطر قرار دادند این موضوعی است که در تمام گروه‌های سیاسی مطرح می‌شود که کسانی که امنیت کشور را به خطر انداخته‌آند با مانع برای حضور در انتخابات رو به رو خواهند شد.

وی تاکید کرد: درخصوص اینکه که آیا طرفداری و آیا حضور در ستادهای این نامزدها مانعی برای ورود به انتخابات است تاکید می کنم مواضع رسمی شورای نگهبان همان هایی است که از طریق سخنگو مطرح می‌شود و طرفداری و حتی حضور در ستاد انتخاباتی نامزدها مانع نخواهد بود.

وی با بیان اینکه می توانم تضمین دهم من و همکارانم تحت تأثیر انتخاب‌های سیاسی خود قرار نمی‌گیریم،‌ افزود: از مواردی که نمی‌توان در آن اصل برائت را جائز دانست اصل اعتقاد عملی به اسلام ونظام جمهوری اسلامی است

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: طرح حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر از سوی شورای نگهبان مغایر با قانون اساسی و دارای برخی ابهامات شناخته شده است.

وی ادامه داد: طرح دو فوریتی نحوه اجرای قسمتی از اصل 160 قانون اساسی نیز در برخی موارد مخالف قانون اساسی شناخته است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۳
0
1
خدا را شکر.
نظرات بینندگان