کد خبر: ۱۸۳۷۱۴
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۱ - ۱۴ دی ۱۳۹۳

اکرمی: حصر، نوعی حفاظت است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری گفت: امید این است که این آقایان(موسوی و کروبی) تعقل کنند و ۲ کار را انجام دهند؛ یکی اینکه دشمنان را از خود ناامید و آنها را محکوم کنند و سپس عذرخواهی کنند.

 حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری درخصوص واکنش‌ خانواده مهدی کروبی نسبت به سخنانش درخصوص 9 دی،گفت: بنا نیست به هر موضوع از طرف هر کسی پاسخ دهم. به هرحال ممکن است آنها هم ناراحت باشند.

او گفت: ملاک حال فعلی افراد است. پیام 9 دی برای همه روشن بود و ما هم وظیفه داریم پیام 9 دی را به نسل جوان امروز بگوییم.

رئیس شواری فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مسئله حصر یک موضوع قانونی است و شورای امنیت ملی به این جمع‌بندی رسیده و قضیه کاملا قانونی است، گفت: از سوی دیگر حصر یک مسئله حفاظتی است؛ به هر حال ممکن است افراد ناآگاه، چه مزدور خارجی و چه احمق داخلی در کشور دردسرهایی برای آزادی محصورشدگان به وجود آورند و برای جلوگیری از این آسیب آنها در حصر حفاظتی قرار گرفته‌اند.

حجت‌الاسلام اکرمی گفت: نکته سوم درخصوص حصر این است که حصر این آقایان به نوعی مصلحتی است که اینها در خلوت خود کمی تعقل کنند که چه خطا و خلافی انجام داده‌اند و چرا 8 ماه کشور دچار کشمکش شده است.

او گفت: امید این است که این آقایان(موسوی و کروبی) تعقل کنند و 2 کار را انجام دهند؛ یکی اینکه دشمنان را از خود ناامید و آنها را محکوم کنند و به آنها بگویند که مسائل ما داخلی است و ربطی به خارج ندارد.

حجت‌الاسلام اکرمی گفت: کار دومی که باید انجام دهند، این است که عذرخواهی کنند و انشاءلله مورد قبول قرار بگیرد و ماجرا ختم به خیر شود.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان