کد خبر: ۱۸۳۷۵۴
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۴ - ۱۴ دی ۱۳۹۳

احیای سازمان ملی جوانان در سال 94

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، ادغام سازمان ملی جوانان با سازمان تربیت بدنی در دولت قبل را اقدامی عجولانه و نادرست دانست.

محمود گلزاری صبح امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: حدود 70 درصد کار در خصوص تفکیک حوزه جوانان از ورزش انجام شده و من امیدوارم در سال 94 سازمان ملی جوانان به معاونت بازگردد.

وی افزود: اقدام عجولانه مجلس حدود چهار سال پیش باعث ادغام دو سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی شد. این کار در ظاهر قضیه خوب بود و همه چیز مناسب پیش می رفت اما کم کم نواقص کار خود را نشان داد و امروز، هم نمایندگان منصف مجلس که در این طرح ایده دادند و هم بسیاری از صاحب نظران حوزه جوانان بر این عقیده‌اند که این ادغام عجولانه و شتاب زده بود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، در همین باره تصریح کرد: معاونت سازمان ملی جوانان اقتدار خاصی در حوزه جوانان داشت و دارای اعتبارات خوبی بود؛ اما با این ادغام در کنار هفت معاونت دیگر در یک وزارتخانه قرار گرفت و جالب تر اینکه در وزارت ورزش و جوانان کل بودجه ای که به این حوزه و معاونت اختصاص یافته 12 درصد کل بودجه وزارتخانه یا یک هشتم آن است.

گلزاری با بیان اینکه پس از این ادغام در برخی استان ها ساختمان هایی که متعلق به سازمان ملی جوانان بود در اختیار استانداری‌ها قرار گرفت، تاکید کرد: نواقص این ادغام هر روز خود را نشان می دهد و من امیدوارم هرچه سریعتر کار تفکیک این دو حوزه صورت پذیرد.

تاکید گودرزی بر این است که کار تفکیک جوانان از ورزش هرچه سریعتر انجام شود

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: وزیر ورزش و جوانان بارها اعلام کرده که علاقمند به فعالیت این دو حوزه در یک وزراتخانه نیست و تاکید گودرزی بر این است که کار تفکیک هرچه سریعتر انجام شود.

گلزاری با بیان اینکه معاونت نظارت و بازرسی ریاست جمهوری مسئول پیگیری تفکیک این دو حوزه است، تصریح کرد: این ادغام به هیچ وجه منصفانه نبود و انتظار ما از رسانه ها این است که درخصوص ضرورت تفکیک جوانان با ورزش فعالیت کنند.
نظرات بینندگان