کد خبر: ۱۸۳۷۶۸
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۵ - ۱۴ دی ۱۳۹۳

تعطیلی برخی از مدارس ‌شیراز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
‌رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس اعلام کرد که به‌دلیل قطع موقت آب در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته، برخی از مدارس شهر شیراز 15 و 16 دی‌ماه تعطیل خواهد بود.

به گزارش ایسنا، حمید‌رضا شعبانی یکشنبه 14 دی‌ماه اعلام کرد: براساس اطلاعیه شرکت آب منطقه‌ای فارس به علت انجام تعمیرات بر روی خط انتقال آب از سد درودزن به شیراز، برخی از مناطق شهر شیراز که در محدوده آبرسانی از این خط انتقال قرار دارند، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه با قطعی یا افت فشار آب مواجه خواهند شد. لذا مدارس این محدوده‌ها نیز تعطیل است.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه اکثریت مدارس شیراز به سیستم‌های گرمایش مرکزی شوفاژ و وابسته به مخازن آب است و از طرفی نبود یا کمبود آب، استفاده از سرویس‌های بهداشتی با محدودیت مواجه خواهد شد، لذا برخی مدارس تعطیل خواهد بود.

شعبانی با اشاره به اینکه تمامی مدارس ابتدایی در محدوده مواجه با قطعی آب تعطیل است، گفت: دانش آموزان مدارس متوسطه اول(راهنمایی سابق) و متوسطه دوم نیز که در این دو روز امتحان دارند، فقط برای انجام امتحان در مدرسه حاضر می‌شوند و پس از برگزاری امتحان تعطیل خواهند بود.

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه مدارسی که درطرح تعطیلی قرار می گیرند، در نواحی یک و 2 شیراز واقع شده و به این مدارس اطلاع‌رسانی شده است، گفت: اولیا برای کسب اطلاعات دقیق با مدارس فرزندانشان تماس بگیرند.

شعبانی خاطر نشان کرد: مدارس مناطق اکبر آباد- رکن آباد- جوادیه- پردیس- زیبا شهر- شهرک سعدی – کوی گلشن- خیابان جام جم و فرعی‌های مربوطه – تپه تلویزیون- میدان گاز- خیابان انقلاب و فرعی‌های مربوطه- خیابان ملاصدرا و فرعی‌های مربوطه- بلوار سیبویه و فرعی‌های مربوطه-شهرک‌های احمد آباد‌، فرهنگیان، جانبازان پشت باغ جنت، فرهنگیان عشایری، رضوان، بهاران، بلوار نارنج و فرعی‌های کمربندی مربوطه و خیابان پائیز و بلوار رحمت حد فاصل پشت بلوار میثم شمالی تا 20 متری امام خمینی و و فرعی‌های مربوطه از جمله این محدوده‌ها خواهند بود.

او گفت: بلوار معالی آباد و فرعی‌های مربوطه، گلدشت معالی آباد، بلوار میرزای شیرازی حد فاصل زیر گذر میلاد تا چهار راه معالی آباد و فرعی های مربوطه، کمربندی معالی و شهرک‌های واقع در آن، خیابان میرزای شیرازی شرقی حد فاصل چهار راه معالی آباد تا میدان قصردشت و فرعی‌های مربوطه، خیابان قصر دشت حد فاصل میدان قصردشت تا چهار‌راه زرگری و فرعی‌های مربوطه، خیابان ایمان شمالی و فرعی‌های مربوطه، بلوار فرهنگ شهر و فرعی های مربوطه، شهرک‌های سجادیه سیمان، والفجر، مهدیه، محمدیه سیمان، امیر کبیر، آزادگان والفجر، کوی جماران سیمان، بلوار امیر کبیر حد فاصل پلیس راه تا خیابان قالیشویی و فرعی‌های مربوطه و شهرک‌های جنوب مشمول این تعطیلی خواهند بود.
نظرات بینندگان