کد خبر: ۱۸۳۹۴۳
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۵ - ۱۵ دی ۱۳۹۳

محسنی‌اژه‌ای: قرار کفالت مرتضوی به قرار وثیقه تبدیل نشده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 سخنگوی قوه قضاییه گفت: قرار کفالتی که برای سعید مرتضوی تعیین شده به قرار وثیقه تبدیل نشده است.

 حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود با اهالی رسانه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در پرونده سعید مرتضوی ابهاماتی وجود دارد، برای مثال برخی از رسانه‌ها تبدیل قرار کفالت وی به وثیقه را منتشر کردند اما از میزان وثیقه خبر ندادند و باز خبر دیگری منتشر شد که فردی به نام «خ» وثیقه 47 میلیاردی گذاشته است سوال اینجاست که این فرد چه ارتباطی با آقای مرتضوی دارد و آن نهاد دیگری که پرونده سعید مرتضوی را برای مطالعه بیشتر از دستگاه قضایی گرفته است چه نهادی است؟ گفت: باید بگویم که قرار کفالت به قرار وثیقه تبدیل نشده، همچنین پرونده‌ای که در دادسرا مطرح بوده هیچ نهاد دیگری آن را نگرفته است، اما احتمال است نهادی نظارتی رفته باشند و پرونده را مطالعه کرده باشند اما اینکه پرونده را گرفته باشند درست نیست.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه دیوان عالی کشور تایید نکرده است که پرونده معاون اول رییس‌جمهور سابق به آنجا رفته است، گفت: پرونده مذکور به دیوان عالی کشور رفته اما هنوز دیوان عالی کشور رایی را در رابطه با این پرونده صادر نکرده است.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران درباره اینکه نامه سرگشاده در خصوص تخلف در بورسیه‌ها نوشته شده آیا قوه قضاییه در این رابطه ورود پیدا می‌کند یا خیر؟ گفت: طبیعی است وقتی نامه‌ای نوشته شود و اتهامی وارد شود قوه قضاییه در این رابطه رسیدگی می‌کند.

خبرنگاری پرسید در حادثه اخیر گلپایگان مجرمانی که دستگیر شده‌اند از چندی پیش مرتکب خلاف‌های بسیاری شده‌اند، این سوال مطرح می‌شود که اگر آنها تاکنون دستگیر نشده‌اند قصور از طرف قوه قضاییه یا از طرف نیروی انتظامی بوده است؟ گفت: اینکه این مجرمان خلافی را با تعداد بالا انجام داده‌اند خوشایند نیست. نیروی انتظامی تلاش خود را کرده اما انتظار است افرادی از این دست که تعداد قابل توجهی خلاف داشتند زودتر دستگیر شوند. نمی‌گویم قصوری صورت گرفته اما این توقع وجود دارد که اگر افرادی دست به کار خلاف بزنند زودتر شناسایی و دستگیر شوند که البته آنها دستگیر شدند و امیدواریم هر چه زودتر پرونده آنها رسیدگی شود؛ در واقع این نوع پرونده‌ها خارج از نوبت رسیدگی می‌شود، اما به دلیل اینکه قتل عمد در این پرونده وجود داشته زمان بیشتری طول می‌کشد، اما تلاش است تا به این پرونده زودتر رسیدگی شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان