کد خبر: ۱۸۴۰۲۶
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۰۹ - ۱۶ دی ۱۳۹۳

جزئیات شناسایی10 میلیون پردرآمد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  علی ربیعی در گفتگو با شبکه خبر با بیان اینکه شورای عالی اشتغال تصمیماتی را به منظور پیوند دادن سیاست های پولی و اشتغال زایی گرفته است گفت: امروز با نیروهای متقاضی کاری مواجه هستیم که نگاه های متفاوتی دارند و دارای تیپولوژی خاصی هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: اشتغال مسئله مهم و جدی کشور است که با سیاست های مختلفی از جمله تولید و جامعه مرتبط است؛ بنابراین فلسفه نگاه به مسائل اجتماعی و اقتصادی باید تغییر یابد تا اشتغال رونق بگیرد.

ربیعی با تاکید بر وجود 2 میلیون و 500 هزار بیکار از مجموع 23 میلیون و 500 هزارنفر جمعیت فعال کشور افزود: مطالعات نشان می دهد که در گذشته تعداد زیادی از یافتن شغل ناامید شده بودند و دیگر به جستجوی کار نمی پرداختند.

برخی از یافتن شغل ناامید شدند

وی با اشاره به افزایش امید به یافتن شغل در کشور ادامه داد: بیکاری با فریاد زدن و درد دل کردن حل نمی شود و سیاست های پیوسته ای نیاز دارد. در برهه ای از زمان 800 میلیارد دلار درآمد داشتیم اما انگور مصری، سیب شیلی و خرمای خارجی خوردیم.

وزیر کار با بیان اینکه هر فرد ایرانی باید یک شغل با کرامت داشته باشد گفت: در کشور ما دولت ها مانند دوی امدادی فکر نمی کنند و تغییر دولت ها مانند انقلاب است. مطالعات نشان می دهد که در بخش اقتصادی با 56 درصد کسری مواجه هستیم.

به گفته ربیعی، در 8 ماهه ابتدای سال جاری 206 هزار میلیاردتومان تسهیلات بانکی پرداخت شده و قرار است تا پایان سال نیز 280 هزار میلیارد تومان دیگر نیز بدون اینکه تورم افزایش یابد، تامین و پرداخت شود.

وی با بیان اینکه تفاهمات مناسبی با بانک مرکزی در زمینه تامین سرمایه در گردش بنگاه ها شده است اظهارداشت: اشتغال دغدغه ذهنی دولت است. هم اکنون در 7 استان کشور اقداماتی را به منظور اشتغال زایی دنبال می کنیم.

استخراج اطلاعات یارانه ای 10 میلیون نفر

وزیر کار خاطرنشان کرد: 300 هزارنفر به مجموع بیمه شدگان اجباری کشور افزوده شده اند و بیش از 7 میلیون نفر نیز که 98 درصد آنها حاشیه نشینان شهرها هستند توانسته اند از بیمه بهره مند شوند. در هفته آینده جشن بیمه شدن همه ایرانیان با حضور رئیس جمهور برگزار می شود.

ربیعی درباره بیمه کارگران ساختمانی افزود: ذر حال حاضر، 800 هزارنفر در این بخش بیمه شده اند و برای آن نیز 1300 میلیاردتومان هزینه شده است. به صورت کلی یک میلیون و 400 هزارنفر کارگر ساختمانی داریم که 600 هزارنفر از آنها هنوز بیمه نشده اند و در مراحل کار قرار دارند.

وی درباره آخرین اقدامات صورت گرفته درباره تشکیل بانک اطلاعاتی یارانه ای کشور گفت: این کار در حال انجام است، اما در این مرحله هم می توان اطلاعات 10 میلیون نفر از افراد پُردرآمد کشور را ارائه کرد. به عنوان نمونه می توان گفت چند نفر 3 سفر خارجی داشته اند و چه تعدادی دارای خانه های بالای 700 یا 800 میلیون تومانی هستند.

وزیر کار ادامه داد: به صورت کلی اطلاعات مورد نیاز در بخش های مانند مسکن، بیمه و درآمد در حال تکمیل است و بانک های اطلاعاتی در این بخش ها تشکیل می شود. همچنین شناسایی دهک ها از کم درآمد و پُردرآمد در دست انجام است.
منبع: مهر
نظرات بینندگان