کد خبر: ۱۸۴۰۵۱
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۱ - ۱۶ دی ۱۳۹۳

آتش‌سوزی در بازار تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی در بازار تهران خبر داد.

سیدجلال ملکی در این باره گفت: وقوع حادثه آتش‌سوزی در بازار سیدولی تهران در ساعت 8:47 امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان 4 ایستگاه را به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک پاساژ دو طبقه تولید کیف و کفش بود، گفت: در طبقه دوم این پاساژ دو مغازه که هرکدام 20 متر مربع مساحت داشته و در مجاورت یکدیگر قرار داشتند، کاملا شعله‌ور شده و شعله‌های آتش به بخش‌هایی از مغازه سوم نیز سرایت کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به عملیات آتش‌نشانان برای اطفای حریق خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان عملیات خود برای اطفای حریق را از چند جهت آغاز کرده و پس از مدتی موفق به مهار و اطفای کامل حریق شدند.

ملکی با بیان اینکه این دو مغازه مملو از مواد اولیه ساخت کیف و کفش و... بودند، گفت: گروهی از آتش‌نشانان چهار کارگر را به پشت‌بام منتقل کرده و پس از اطفای کامل حریق و تخلیه دود از طبقات، آنان را به پایین منتقل کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آتش‌نشانان در ساعت 9:37 به عملیات خود خاتمه دادند، گفت: علت این حادثه از سوی آتش‌نشانان در دست بررسی است.

وی با اشاره به وقوع این حادثه گفت: با توجه به اینکه به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم، شاهد این هستیم که برخی از کارگاه‌های تولیدی به ویژه تولیدی‌های کیف و کفش ساعات کاری خود را افزایش داده و حتی در شیفت شب نیز فعالیت می‌کنند، از این رو لازم است توصیه‌ها و هشدارهای ایمنی در این خصوص جدی گرفته شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان