کد خبر: ۱۸۴۰۶۶
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۲ - ۱۶ دی ۱۳۹۳

جریمه 13 میلیون تومانی برای قلیان‎

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 دادستان عمومی و انقلاب گرگان از طرح ضربتی مبارزه با قلیان درکافه سنتی های مناطق گردشگری این استان خبر داد و گفت: عرضه کنندگان قلیان طبق مصوبه هیئت وزیران تا 130 میلیون ریال جریمه می شوند.
 
حجت الاسلام سید مصطفی حقی در گفت وگو با میزان دراین باره اظهارکرد: به رغم فشارهای زیادی که به تشکیلات دادستانی استان وارد شد که طرح جمع آوری قلیان ها قابل اجرا نیست اما باعزمی جدی نسبت به جمع آوری قلیان ها و معرفی متصرفین عرضه کنندگان به دستگاه قضایی اقدام کرده ایم.
 
وی گفت: این طرح از ابتدای شهریور ماه امسال آغاز شده و تا زمان ریشه کنی این معضل ادامه خواهد یافت. امروز با جدیت اعلام می کنیم که کافه سنتی ها از عرضه قلیان به صورت آشکار پاک و جمع آوری شده است.
 
دادستان عمومی و انقلاب گرگان در ادامه افزود: عرضه قلیان در اماکن عمومی جرم است و هیچ مجوزی در این خصوص وجود ندارد ومجوزهای سابق که در این بخش صادر شده بود به موجب رای دیوان عدالت اداری باطل شده است .
 
وی اضافه کرد: مبادرت به معدوم کردن قلیان ها درسطح استان نموده ایم و تمام دادستان ها به صورت جدی وارد این موضوع شده اند.
 
حجت الاسلام حقی با اشاره به افتتاح مراکز زیر زمینی در سطح استان اظهارکرد: همه این قلیان سراهای زیرزمین شناسایی شده اند و در قالب طرح های ضربتی با آن ها برخورد و مجرمان به دستگاه قضایی معرفی شدند.
 
به گفته ی وی در نخستین مرحله از اجرای این طرح ضربتی 6 قلیان سرا در مناطق پاسرو ، چهارراه شهدا و روستای زنگیان پلمب و همه ی قلیان های موجود در آن ها ضبط و برای امحا به مرکز بهداشت گرگان تحویل شد.
 
همچنین در این طرح 3 نفر از مالکان و گردانندگان این اماکن دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

نظرات بینندگان