کد خبر: ۱۸۴۱۲۶
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۷ - ۱۶ دی ۱۳۹۳

مدرسه بنیاد برکت در پارسیان هرمزگان به بهره برداری رسید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مدرسه سه کلاسه روستای 'چک چک' پارسیان هرمزگان به همراه 22مدرسه دیگر در شش استان محروم کشور به بهره برداری رسید.

در این برنامه که روز سه شنبه به شیوه ویدیو کنفرانس با حضور مدیر عامل بنیاد برکت، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)،معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، خیرین مدرسه ساز و جمعی از مسوولان برگزار شد ، 22مدرسه در قالب 104کلاس درس به بهره برداری رسید.

مدیرعامل بنیاد برکت در این آیین گفت:از مجموع 627مدرسه در دست اجرای بنیاد برکت ،تاکنون 380مدرسه افتتاح شده و 48هزار و 600دانش آموز از مدارس احداثی این بنیاد بهره مند هستند.

وی تصریح کرد: 42مدرسه دیگر نیز ازسوی این بنیاد در حال احداث است که تا مهرماه سال آینده مورد استفاده ولی نعمتان اصلی انقلاب قرار می گیرد.

به گفته وی 82 مدرسه به تعداد 321کلاس درس به مناطق اهل سنت اختصاص دارد که 54 مدرسه به تعداد 197 کلاس افتتاح شده است.

معاون برنامه ریزی استانداری هرمزگان نیز در این آیین با تبریک هفته وحدت ،استان هرمزگان را نماد وحدت و همدلی در کشور عنوان کرد و گفت:ازسال 89 در سایه اقدامات خوب بنیاد برکت 20پروژه درقالب 65کلاس با زیربنای چهارهزار و 472مترمربع با اعتبار بیش از 40میلیارد ریال احداث و در خدمت دانش اموزان مناطق کمتر توسعه یافته استان قرار گرفته است.

صالح دریانورد افزود:علاوه بر این، 9پروژه نیز در قالب 30کلاس با زیربنای هفت هزار و 915مترمربع با اعتباری افزون بر یکصد میلیارد ریال در دست اجراست که تا مهرماه سال آینده تحویل اموزش و پرورش خواهد شد.

معاون برنامه ریزی استانداری هرمزگان همچنین با بیان اینکه 12مدرسه بنیاد برکت درقالب 53کلاس درس به مناطق اهل سنت استان اختصاص دارد،گفت:هفت پروژه دیگر نیز درقالب 42 کلاس با زیربنای دوهزار و 859 متر مربع به ارزش 40میلیارد ریال در حال برگزاری مناقصه است که با انجام تشریفات قانونی به اجرا در خواهد آمد.

دریانورد گفت:در مجموع 36پروژه در قالب 137 کلاس درس بازیربنای 15هزار و 246مترمربع با اعتبار افزون بر 150 میلیارد ریال از سوی بنیاد برکت در استان هرمزگان اجرا و یا در دست اجراست که نشان از توجه خاص بنیاد به محرومیت زدایی آموزشی از استان هرمزگان است
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان