کد خبر: ۱۸۴۲۱۵
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۱ - ۱۷ دی ۱۳۹۳

فروش «مصاحبه» رکورد زد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 فروش «مصاحبه» رکورد زدفیلم جنجال برانگیز «مصاحبه» محصول شرکت سونی پیکچرز با موضوع ترور رهبر کره شمالی، با فروش 36 میلیون دلار ظرف 12 روز رکورد زد.

  پس از لغو نمایش فیلم «مصاحبه» و بروز جنگ لفظی میان آمریکا و کره شمالی در هفته های گذشته، شرکت سونی پیکچرز تولید کننده این فیلم اعلام کرد که با شروع سال جدید اقدام به پخش این فیلم می کند.

خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه به نقل از اطلاعات منتشر شده از سوی مسوولان شرکت سونی اعلام کرد که این فیلم تاکنون 4.3 میلیون بار در شبکه های کابلی، ماهواره ای، شبکه های تلفنی و اینترنت فروخته شده و 36 میلیون دلار برای این شرکت به ارمغان آورده است.

تهیه کنندگان «مصاحبه» بودجه کلی ساخت این فیلم را 44 میلیون دلار اعلام کرده اند.

براساس این گزارش، رقم یاد شده بین روزهای 24 دسامبر تا چهارم ژانویه بدست آمده است و علاوه بر این 580 سالن سینما نیز با نمایش این فیلم صاحب درآمدی پنج میلیون دلاری شده اند.

حمله سایبری اخیر به سونی پیکچرز پس از آن انجام شد که کره شمالی به شدت از اقدام این شرکت برای اکران فیلمی با عنوان «مصاحبه» که علیه رهبر کره شمالی بود، به خشم آمد.

فیلم «مصاحبه» که محصول شرکت آمریکایی سونی پیکچرز است، فیلمی کمدی از رهبر کره شمالی را نشان می دهد که در نهایت بر اثر اصابت موشک به هلی کوپترش کشته می شود.

پس از ساخته شدن این فیلم، نفوذگرهای اینترنتی (هکرها)، این شرکت سازنده را تهدید کردند که اگر فیلم را اکران کند، با آسیب های جدی مواجه خواهد شد.

حمله نفوذگرهای اینترنتی به پایگاه اطلاع رسانی شرکت فیلم سونی که اواسط آذر ماه سالجاری انجام شد، به افشای اطلاعات شخصی حدود 47 هزار نفر منجر گردید که شمار زیادی از شخصیت های معروف نظیر بازیگران فیلم را نیز در بر می گرفت.

این موضوع در آن زمان باعث جنجال رسانه ای شد و با واکنش های متفاوتی از سوی کشورهای مختلف همراه بود.

آمریکا می گوید، هکرهای کره شمالی عامل این تهدید بودند ولی «پیونگ یانگ» بارها دخالت خود را در حملات سایبری تکذیب کرد. با این حال، کمیسیون دفاع ملی کره شمالی- نهاد عالی نظامی این کشور - فیلم تولید شده را توهین به رهبری خود دانسته و از حمله به این شرکت ابراز خرسندی کرده بود.

شرکت «سونی پیکچرز» ابتدا اعلام کرده بود که این فیلم را اکران نخواهد کرد، اما بعد خبر داد که در برخی سینماها آن را به روی پرده خواهد برد که این کار نیز صورت گرفت و فیلم یاد شده هم اکنون در برخی سینماهای آمریکا به دلیل سال نو میلادی نمایش داده می شود.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گذشته در اقدامی عجولانه نوک حملات خود را متوجه کره شمالی کرده و ضمن اینکه این کشور را رسما به حمله سایبری متهم کرد؛ سه سازمان و 10 مقام پیونگ یانگ را تحریم کرد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان