کد خبر: ۱۸۴۲۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۲ - ۱۷ دی ۱۳۹۳

قاتل خاموش در استان تهران ۵۴ قربانی گرفته است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: تا پایان آبان امسال ۵۴ مورد فوت ناشی از مسمومیت با گاز منواکسید کربن به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، بشیر نازپرور اظهار داشت: تا پایان آبان سال 92، 57 مورد فوت ناشی از مسمومیت با گاز CO به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده بود که این تعداد  با توجه به آمار 54 موردی امسال کاهش 5.3 درصدی را نشان می‌دهد.

نازپرور در ادامه گفت: از کل فوت شدگان به دلیل مسمومیت با گاز منواکسید کربن در 8 ماهه امسال 42 نفر مرد و 12 نفر زن بوده اند.

وی افزود: در آبان ماه امسال تعداد فوت شدگان با گاز منواکسید کربن در استان تهران با کاهش 26.6 درصدی  نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 نفر اعلام شده است.

به گزارش تسنیم، منواکسید کربن، گاز بسیار سمی، بی رنگ و بی بو است که به علت عملکرد نامناسب وسیله گرمایشی و در اثر سوخت ناقص، نصب نادرست یا استفاده نا صحیح از وسایل گازسوز ایجاد می شود و در غلظت بسیار پایین نیز برای انسان خطرناک و کشنده است.

عدم نصب صحیح وسایل گرمایشی گاز سوز، استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد و نیز استفاده از وسایلی همچون اجاق گاز برای گرمایش فضای منازل و محل کار از مهمترین عوامل انتشار گاز CO و بروز مسمویت با این گاز است.
نظرات بینندگان