کد خبر: ۱۸۴۳۶۹
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۴ - ۱۸ دی ۱۳۹۳

مرگ 68 مازندرانی با قرص برنج طی 9 ماهه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران گفت: از 68 نفر فوتی‌های ناشی از قرص برنج در 9 ماهه سالجاری، 41 نفر متاهل و مابقی مجرد بوده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، علی عباسی اظهارکرد: در9 ماهه امسال 68 نفر در مازندران به علت استفاده از قرص برنج جان خود را ازدست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 42 درصدی داشت.

وی با بیان اینکه از مجموع 68 نفری که ‌ جان خود را از دست دادند، 42 نفر مرد و ما‌بقی زن هستند تصریح کرد: بیشترین آمار خودکشی با قرص برنج در مقطع تحصیلی راهنمایی با 18 مورد و کمترین آن بی‌سواد با چهار مورد است.

وی اظهارکرد: بیشترین آمار فوتی ناشی از مصرف قرص برنج در شهرستان‌های ساری با 17، بابل 16 و آمل با 9 مورد نفر ثبت شده است‌.

مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام اینکه در همه ماههای سال مرگ و میر ناشی از مصرف قرص برنج در استان وجود داشت افزود: سنین 20 تا 40 سال با 66 درصد بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.

عباسی خاطرنشان کرد: اردیبهشت با 10 مورد و فروردین و خرداد هر کدام با 9 نفر بیشترین ماه‌هایی بود که در آن خودکشی با قرص برنج اتفاق افتاد.

‌این مقام اجرایی استان خاطر نشان کرد: اعمال محدودیت‌های جدی‌تر در دسترسی افراد به این ماده مهلک و نیز برخورد با توزیع‌کنندگان آن و بالابردن آگاهی کسانی که به قصد تهدید خانواده‌ها، جان خود را به خطر می‌اندازند، مورد تاکید است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان