کد خبر: ۱۸۴۵۰۹
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۲ - ۱۹ دی ۱۳۹۳

ديلي تلگراف: القاعده براي حمله اي مشابه پاريس در انگليس نقشه مي کشد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
  روزنامه ديلي تلگراف نوشت پس از حمله به شارلي ابدو، رئيس سازمان امنيت داخلي انگليس در مورد امکان حملات مشابه در خاک اين کشور هشدار داد.

اين روزنامه انگليسي امروز در پايگاه اينترنتي خود در مقاله اي به قلم تام وايتهد نوشت به گفته اندرو پارکر، رئيس سازمان امنيت داخلي انگليس (ام15)، القاعده در حال برنامه ريزي براي انجام حمله تروريستي به سبک حمله پاريس در انگليس است.

وي هشدار داد خطر يک حمله با تلفات گسترده در حال افزايش است.

اقدامات امنيتي روز چهارشنبه در بنادر انگليس افزايش يافت و پارکر هشدار داد گرچه سه توطئه تروريستي در ماه هاي اخير در اين کشور خنثي شده است اما احتمال اين که در نهايت يک حمله انجام شود تقريبا اجتناب ناپذير است.
مقامات ام 15 نظارت خود را بر متعصبان انگليسي افزايش داده اند زيرا نگران هستند که آنها حملاتي مشابه حمله پاريس انجام دهند.

اطلاعات به دست آمده نشان داده است که القاعده در حال نقشه کشيدن براي انجام حملات مشابهي بر ضد انگليس است و احتمالا جهادي هاي انگليسي که از جنگ در سوريه و عراق به اين کشور بازگشته اند اين حملات را انجام خواهند داد. اين توطئه ها ممکن است شامل انفجار يک هواپيماي مسافربري، تيراندازي هاي مشابه حملات بمبئي در اماکن شلوغ، يا حتي تصادف عمدي با خودرو است.

پارکر گفت: «گرچه ما و همکارانمان نهايت سعي خود را مي کنيم اما مي دانيم نمي توانيم اميدوار باشيم که بتوانيم جلوي همه چيز را بگيريم.»

اين نگراني وجود دارد که به علت عدم همکاري شرکت هاي اينترنتي با سازمان امنيت داخلي انگليس، تروريست ها به اين شبکه ها نفوذ کنند زيرا ام 15 نمي تواند آنها را رديابي کند.

پيش از اين، تلاش هايي براي تصويب قانوني انجام شده بود که بر اساس آن شرکت هاي اينترنتي موظف شوند همه ارتباطات کاربران خود را ذخيره کنند تا در صورت لزوم بتوان آنها را کنترل کرد، اما اين تلاش ها با مخالفت دموکرات هاي ليبرال مواجه شد.

منبع : واحد مرکزي خبر
نظرات بینندگان