کد خبر: ۱۸۴۵۳۲
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۵ - ۱۹ دی ۱۳۹۳

اعتصاب رانندگان تاکسی در چین برای ...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا - جمعی از رانندگان تاکسی در شهر «نانجینگ» چین در اعتراض به افزایش مبلغ پرداختی رانندگان به سازمان تاکسیرانی دست از کار کشیدند.
 
 این اعتصاب که از روز گذشته - پنجشنبه - با تعداد کمتری از رانندگان تاکسی آغاز شد و دامنه آن روز جمعه گسترش یافت.

نشریه «رن مین» در گزارشی از این اعتصاب نوشت: کمبود تاکسی در شهر «نانجینگ» کاملا احساس می شود.

رانندگان تاکسی اعلام کردند که نسبت به افزایش میزان تعرفه های پرداختی به سازمان تاکسیرانی اعتراض دارند و تا زمانی که این مشکل حل نشود، حاضر به ارائه سرویس به مردم نیستند.

سازمان تاکسیرانی شهر «نانجینگ» چین روز گذشته - پنجشنبه - تعرفه پرداختی رانندگان تاکسی به این سازمان را از پنج هزار یوان به 9 هزار یوان در سال افزایش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار چین، اتخاذ این تصمیم اعتراض شدید رانندگان تاکسی را در پی داشت و آنان معتقدند که مبلغ در نظر گرفته شده بیش از دو برابر تعرفه تاکسی های پایتخت یعنی پکن در نظر گرفته شده که به هیچ وجه منصفانه نیست.

رانندگان تاکسی چین بر اساس قراردادی که با سازمان تاکسیرانی این کشور دارند، موظف به پرداخت مبلغ چهار هزار یوان در سال به عنوان تعرفه هستند.

این در حالی است که مبلغ تعرفه مشابه در شهر گوانگجو، یکی دیگر از شهرهای چین فقط پنج هزار یوان تعیین شده است.

اعتصاب این رانندگان باعث شد که کار جابجایی مسافران روز جمعه با مشکلات بیشتری همراه باشد و مسافران فرودگاه ها و ایستگاه های قطار ناگزیر به استفاده از اتوبوس و مترو شدند.

شاهدان عینی اعلام کردند که پرداخت مبالغ بیشتر به رانندگان تاکسی نیز حتی نتوانست آنان را راضی به رساندن مسافران به مقصد کند.

رانندگان تاکسی خواستار اصلاح تعرفه اعلام شده هستند، درخواستی که از سوی مسوولان دولتی چین در حال بررسی است.

شهر «نانجینگ» در استان «جیانگسو» در شرق چین، یکی از شهرهای تاریخی مهم این کشور است که تابستان امسال میزبان بازی های المپیک نوجوانان بود.

نظرات بینندگان