کد خبر: ۱۸۴۵۷۲
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۰۸ - ۲۰ دی ۱۳۹۳

بان کی مون : خشونت های جاری را به حساب ادیان نگذارید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 بان کی مون دبیر کل سازمان ملل با ابراز انزجار وتاسف ازوقایع خشونت آمیز جاری درنقاط مختلف جهان براین مسئله تاکید کرد که این خشونت ها را نباید به حساب اختلافات مذهبی ویا جنگ ادیان گذاشت چرا که این خشونت ها جنایت علیه بشریت بشمار می روند که با طراحی های از پیش برنامه ریزی شده جریان دارند.
 
 بان کی مون با انتشاربیانیه ای ضمن ابراز تاسف ازحوادث تروریستی اخیر فرانسه ونا امنی های ایجاد شده توسط گروه تروریستی بوکو حرام گفت : امروزه تعصبات، خشونت ها واختلافات اجتماعی سراسر جهان را فراگرفته است .
 
وی بااشاره به این که بحران های جاری درجهان بزرگترین آزمونی است که قرن بیست ویکم درمقابل ما قرار داده ، گفت: ما باید در اتخاذ رویکرد های خود به گونه ای عمل کنیم که بخشی از راه حل این بحران ها باشیم .
 
وی درادامه بااشاره به حوادث تروریستی اخیر درپاریس گفت: بازتاب اخبار حملات تروریستی اخیر درفرانسه برای همه ما تکان دهنده بود اما هیچ صحنه ای دردناک تر ازکشته شدن مأمور پلیسی که خود او نیز مسلمان بود و درپیاده رو خیابان به قتل رسید، نبود.
 
دبیر کل سازمان ملل براین مسئله تاکید کرد که خشونت های جاری را نباید به حساب اختلافات مذهبی ویا مبارزه با ادیان به حساب آورد چرا که این اقدامات جنایاتی هستند علیه بشریت که از پیش برای ایجاد رعب ووحشت در جهان برنامه ریزی شده است.
 
دبیر کل سازمان ملل افزود: جهان نیازمند راهی است تا همه ابنای بشر بتوانند درصلح وتفاهم وبا احترام به حقوق انسان ها درکنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند.
 
وی افزود : این خواست من بعنوان یک پدر، یک پدر بزرگ وبعنوان دبیرکل سازمان ملل ازجامعه جهانی است وبرای تحقق آن ازهیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان