کد خبر: ۱۸۴۶۳۶
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۲ - ۲۰ دی ۱۳۹۳

پيش‌بيني نتيجه ايران ـ بحرين از نگاه کارشناسان

بازي مقابل بحرين شروع رسمي ايران در جام ملت هاي آسياست. مسابقه اي که علاوه بر حساسيت هاي طبيعي، نگاه خاص ميليون‌ها ايراني را هم پي خود دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 درباره این بازی با کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال ایران به گفت‌وگو نشسته ایم و از آنها خواسته ایم نتیجه بازی و گلزن احتمالی را پیش‌بینی کنند. جالب اینجاست که با وجود انرژی مثبتی که در میان مردم هست، فوتبالی ها چندان با تیم‌ملی اخت و رفیق نیستند.

پیش‌بینی ها را بخوانید و البته اگر خودتان هم نظری دارید، در لیگ پیش‌بینی ما شرکت کنید.

ناصرمحمدخانی: راحت می‌ بریم


این دیدار را به راحتی می‌ بریم به دلیل اینکه اکنون در مرحله گروهی فشاری روی ایران نیست، این بازی را با اختلاف 3 گل می‌ بریم و گوچی، دژاگه و آزمون امیدهای گلزنی هستند. البته در ضربات ایستگاهی اضافه شدن سیدجلال حسینی می‌ تواند شانس گلزنی ما را افزایش دهد.

بیژن ذوالفقارنسب: دژاگه، گوچی و سردار

اظهار نظر راجع به بازی اول همیشه سخت است اما دیدن فوتبال ایران و بحرین اختلاف زیادی است و بحرینی ها از نظر سطح فوتبال قابل مقایسه با ایران نیستند. بنابراین بدون توجه به رنکینگ و بازی های اخیر باید گفت ایران پیروز این دیدار است و دژاگه، گوچی و سردار در صورت حضور در زمینه، امیدهای اصلی گلزنی ایران هستند.

هومن افاضلی: آن برد 6 بر صفر!

بحرین حریف ناشناخته ای نیست و جالب اینکه بهترین نتیجه آقای کی‌روش بازی مقابل همین تیم است. مسابقه ای که ما بدون نقص بازی کردیم. بزرگترین سوال این است که آیا کی‌روش می‌ تواند سیستم متفاوتی از آنچه در جام‌جهانی دیدیم به نمایش بگذارد؟ در این بازی ها تنها ضدحمله زدن جوابگو نیست و ما باید با مالکیت بیشتری بازی کنیم. امیدوارم ایران بازی را ببرد و احتمالا این اتفاق با گلزنی اشکان یا قوچان نژاد رخ خواهد داد.

رسول کربکندی: بگذارید بحرین جلو بیاید


ما در این مسابقات همواره مقابل تیم هایی که اسم های کوچکی داشته اند، دچار مشکل می‌ شویم اما مقابل تیم هی بزرگ خوب بازی می‌ کنیم. به نظر من پیروزی در این بازی در شرایط اتفاق می‌ افتد که به هیچ وجه از بحرین عقب نیافتیم. در کل فکر می‌ کنم بازی فردا کاملا غیرقابل پیش‌بینی است و مسابقه سختی در پیش داریم.

یوسف کرمی: خیلی نه، 2 تا می‌ زنیم

ایران کار سختی برای قهرمانی در آسیا دارد، ما باید از همین ابتدا بازی ها را پرقدرت شروع کنیم امابا توجه به شناختی که از عرب ها دارم و بسته بازی می‌ کنم و بازی هایی که از تیم‌ملی دیدم فکر نمی‌ کنم که این بازی گل های زیادی داشته باشد، پیش‌بینی من این است که ایران با نتیجه 2 بر صفر پیروز خواهد شد و یکی از گل ها را قطعا قوچان نژاد می‌ زند.

همایون بهزادی: باید محکم بازی کنیم


بحرین تیم جاندار و سختی است که باید برای موفقیت جلوی این تیم محکم بازی کنیم. انشاالله که بازی را خواهیم برد. بازی با اعراب همیشه برای ما حساس است و نیاز به پیروزی در این دیدار داریم.

جواد الله وردی: کی‌روش امید اصلی ماست

امید اصلی ما کی‌روش است، او به تنهایی دارد با همه مشکلات دست و پنجه نرم می‌ کند. ای کاش بشود از او کمال استفاده را برد، وی حرفه ای است و می‌ داند چگونه از بچه های ما استفاده کند. به هر حال اول خدا بعد کی‌روش فوتبال ما به صورت مادرزاد از این تیم ها بزرگتر است. با حرفه ای گری کی‌روش بحرین را خواهیم برد. دژاگه و گوچی برگ برنده ما در این دیدار خواهند بود.

ابراهیم آشتیانی: نکونام مهره اصلی ماست

بازی با تیم های حاشیه خلیج فارس همیشه بازی های حساسی است و بازیکنان ما اگراز حواشی به دور باشند موفق خواهند بود. بحرین دارای کلاس پایین تری از ایران است. مساوی با آنها برای ما در حکم باخت است و این دیدار را انشاالله 2 ـ صفر می‌ بریم نکونام در صورت آمادگی مهره اصلی ما خواهد بود و دژاگه و گوچی نیز امیدهای اصلی گلزنی ایران هستند.

بهنام ابوالقاسم‌پور: جهانبخش گل می‌‌زند


این بازی همیشه برای ایران سخت بوده، هر موقع کسی از تیم‌ملی ایران انتظار نداشته باشد این تیم نتایج بهتری می‌گیرد و فکر می‌کنم با توجه به امکانات و تدارکات ضعیف این دوره همه نگاه ها به غیرت و تعصب بچه های ایران است. نسبت به برد ایران خوشبین هستم و مهاجمان جوان و باانگیزه ما همچون آزمون، جهانبخش و گوچی احتمالا گلزن های ما در این دیدار خواهند بود.

رضا رجبی: نکونام و حاج‌صفی شوت بزنند

این یکی از سخت ترین بازی های ماست. البته با ساختاری که کی‌روش در تیم‌ملی ساخته کم گل می‌ خوریم و این خیلی خوب است اما اگر در فاز هجومی هم خوب کار کنیم می‌ توانیم بحرین را شکست دهیم. گوچی امید اول ماست که ضربات آخر را خیلی خوب می‌ زند. جهانبخش و دژاگه هر چند بیشتر گلسازی می‌ کنند ولی می‌ توانند گلزنی هم بکنند و البته سردار آزمون اگر در تیم بازی کند ضمن اینکه نکونام و حاج‌صفی نیز در شوت زنی می‌تواند به تیم کمک کنند.

اصغر شرفی: به امید برد با دو گل

به نظر من یکی از بهترین بازی های تیم کی‌روش در این سال ها همان برد 6 بر صفر مقابل بحرین است. مسابقه ای که ایران خیلی برانگیخته و تهاجمی بازی کرد. اگرچه در آن مسابقه شانس هم با ما بود که البته امیدوارم در کل این مسابقات هم شانس با ما یار باشد. پیش‌بینی من پیروزی ایران است و امیدوارم حداقل 2 گل به بحرین بزنیم.

ادموند اختر: امیدوارم خوش شانس باشیم


به عنوان یک ایرانی دوست دارم موفق باشیم اما چون تدارکات خوبی نداشتیم باید منتظر اتفاقات باشیم. کی‌روش تا حالا نتوانسته چیزی به فوتبال ما اضافه کند. در دوره مایلی‌کهن و دایی حداقل تیم‌ملی ما پوست اندازی کرد و جوانان وارد شدند اما در دوره کی‌روش این اتفاق نیفتاد. امیدوارم شانس در این بازی روی خوش خود را به ما نشان دهد و مقابل بحرین پیروز شویم. به عقیده من جهانبخش و آزمون بیشتر از گوچی می‌ توانند برای ما مثمرثمر باشند چون الان همه آسیایی ها گوچی را می‌ شناسند و قطعا با آن نفر به نفر یارگیری می‌ کنند.

هادی طباطبایی: برد مثل همه بازی های اول


بازی اول ایران قطعا خیلی تعیین کننده است، پیروزی در این دیدار از لحاظ روحی روانی می‌ تواند تیم را برای صعود به مرحله بعد آماده کند. البته من نمی‌ توانم این بازی را پیش‌بینی کنم اما مثل همه ایرانی ها امیدوارم ایران 3 امتیاز بازی اول را بگیرد. ما قبلا در دوره های قبلی بارها این کار را انجام داده ایم.

فرشاد پیوس: یک ـ صفر می‌ بریم

انشاالله ببریم و بازی قابل قبولی انجام بدهیم، به نظر من ما می‌ توانیم بازی اول مقابل بحرین را با نتیجه یک بر صفر به سود خودمان تمام کنیم. به نظر من شانس گلزنی یکی از هافبک ها در این بازی بیشتر است.

اسماعیل اردلان: نکونام می‌ تواند گل بزند

بحرین یک تیم درجه سه در آسیاست و اصلا در حدی نیست که در مقابل ایران عرض اندام کند. ایران استحقاق پیروزی در مقابل این تیم را خواهد داشت. ایران محکوم به برد در مقابل بحرین است چون در بازی های قبلی با شیوه ای تدافعی بازی می‌ کردیم قابل پیش‌بینی نیست که در فاز هجومی چه بازیکنانی نقطه اتکای اصلی ما هستند ولی با این حال دژاگه و گوچی در حمله و نکونام در هافبک می‌ توانند در گلزنی به ما کمک کنند.

علی لطیفی: شانسی نداریم

ایران کار خیلی سختی دارد، ما از بقیه تیم های مدعی عقب تر هستیم. اینکه کی‌روش همچنان خوش شانس بماند یا نه مشخص نیست ولی به نظر من شانسی در جام ملت ها نداریم. با این حال امیدوارم بازی اول با پیروزی به سود ایران به پایان برسد.

قاسم پناهگر: 15 دقیقه اول و چهارم

بازی اول همیشه مثل یک فینال است. شروع خوب می‌ تواند به پایان خوب ختم شود. اگرچه ایران در 165 روز فقط دو بازی انجام داده است اما بازیکنان ما می‌ توانند از حیثیت فوتبال ما دفاع کنند. به نظر من دو 15 دقیقه اول و چهارم لحظات کلیدی این بازی هستند. ما بازیکنان زیادی داریم که در این بازی گل بزنند، بازیکنانی که به نظر من همه شان مثل الماس هستند.

پرویز برومند: به این تیم و این سیستم خوشبین نیستم


آرزوی قلبی من قهرمانی تیم‌ملی است چون واقعا به فوتبال ما کمک می‌ کند اما باید قبول کنیم که نه از لحاظ تدارکاتی و نه از لحاظ سیستم بازی کارلوس کی‌روش امیدی به این مسابقات نمی‌ توان داشت. بازی با بحرین هم جز سخت ترین بازی های ماست و اصلا به پیروزی در این دیدار و حضور موفق در این دوره خوشبین نیستم. به هر حال ما همیشه فوتبالی هجومی و چشم نواز بازی می‌ کردیم اما اکنون با این سیستم مورد نظر آقای کی‌روش به جایی نمی‌ رسیم.

افشین پیروانی: تیم ما احساسی است

به نظر من اصلا نمی‌ توان بازی تیم‌ملی مقابل بحرین و کلا مقام ایران در جام ملت ها را پیش‌بینی کرد چون تیم ایران یک تیم کاملا احساسی است و خیلی سخت است که بگوییم چطور در این دیدارها حاضر می‌ شود اما به عنوان یک ایرانی امیدوارم که تفکرات کی‌روش و حضور وزنه سنگینی مثل او روی نیمکت بتواند باعث پیروزی تیم ایران شود.

مجید نامجومطلق: 2 ـ صفر می‌ بریم

ایران با گربه سیاه خودش بازی دارد تیمی که ما را چند بار ما را با مشکل مواجه کرده و جلوی یکی از صعودهای ما به جام‌جهانی را گرفته، با این حال من خوشبینم که این بازی را با دو گل به نفع خودمان تمام می‌ کنیم. ما برای این بازی نباید استرس داشته باشیم.

محمد پنجعلی: باید گل اول را بزنیم

شناخت خاصی از بحرین وجود ندارد و همین مساله کار ما را سخت می‌ کند. به نظر من تیم ما چندان حرفه ای نیست و باز هم باید خلاقیت های فردی به کمکمان بیاید. اگر گل اول را بزنیم حتما بازی را می‌بریم.

شاهرخ بیانی: سه نفر می‌ توانند گل بزنند


هنوز جزو بهترین های آسیا هستیم و این دیدار را می‌ بریم اما اگر آقای کی‌روش بخواهد سیستم جام‌جهانی را استفاده کند فوتبال قشنگی نخواهیم دید. تیم‌ملی جوان های خوبی دارد و اگر به آنها اعتماد شود کار ما را در می‌ آورد. گلزن های تیم‌ملی ما احتمالا گوچی، سردار یا جهانبخش هستند که باید ببینیم کدامشان در ترکیب به میدان می‌ روند. بحرین هم تیم خوبی است اما نوسان زیاد دارد.

رحیم یوسفی: گوچی و آزمون مثل پیوس

ما همیشه با اعراب مشکل داریم در این بین بحرینی ها فوتبال شبیه به ما دارند ولی با جسارت بیشتر چون بچه های ایران محتاط بازی می‌ کنند. کلا راجع به برد ایران خوشبین هستم و پیش‌بینی برد این دیدار برای ایران دارم گوچی و آزمون گلزن های ما خواهند بود، این دو بازیکن از نظر فرصت طلبی و هوش گلزنی من را یاد فرشاد پیوس می‌ اندازند.

علی انصاریان: فقط باید ببریم


من نظر خاصی نسبت به این تیم‌ملی ندارم فقط امیدوارم ببریم. همین که ببریم کافی است مهم هم نیست که چه کسی گل بزند.

غلام سرخه ای: 2ـ 1 می‌ بریم

ایران از نظر بازی های تدارکاتی و پشتیبانی بین تیم های آخر این مسابقات است اما دو عامل تعصب و غیرت بچه ها و شخصیت و هوش کی‌روش می‌ تواند برگ برنده ما باشد. کی‌روش در دنیای فوتبال آدم بزرگی است که می‌تواند به قهرمانی ایران کمک کند. دیدار با بحرین به نظر من نتیجه 2ـ1 به نفع ایران تمام می‌ شود و سردار و گوچی گلزن های ما خواهند بود.

علیرضا اکبرپور: با هر ترفندی امتیاز می‌ خواهیم

هر جور شده بایداز این بازی 3 امتیاز بگیریم همانطور که آنها با هر شکلی جلوی ایران بازی می‌ کنند تا حداقل تساوی را از ایران بگیرند. به نظر من بحرین تیم خوبی است ولی ما بهتریم بخصوص با مهاجمانی که داریم و همه شان امکان گلزنی دارند. بخصوص رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش.
نظرات بینندگان