arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۴۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۴ - ۲۰ دی ۱۳۹۳

کي‌روش: فکر بزرگي در سر داريم

تيم ملي فوتبال ايران در اولين گام جام ملت‌هاي آسيا فردا به مصاف بحرين خواهد رفت و کارلوس کي‌روش در نشست خبري پيش از اين بازي درباره شرايط تيمش و اين مسابقات به سوالات پاسخ داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 کی‌روش که ابتدای حرف‌هایش را با تشکر از کنفدراسیون فوتبال آسیا آغاز کرد و گفت: مراتب قدردانی خود را از کنفدراسیون فوتبال اسیا به خاطر هماهنگی این رقابت‌ها اعلام می‌کنم.

کی‌روش که تیمش را مهیای دیدار مقابل بحرین کرده با سخت توصیف کردن اولین دیدار در تورنمنت‌ها گفت به دنبال پیروزی است و از مصدومیت هاشم بیگ‌زاده هم ابراز ناراحتی کرد.

توقعات از ایران بالاست

خوشحالم که اینجا هستیم و سعی می‌کنیم بازی به بازی جلو برویم و در تک تک بازی‌ها موفق باشیم. بازی اول مهم و سنتی است. مطمئنا با تیم خوبی فردا بازی داریم. بحرین پیش از این 9 بازی دوستانه برگزار کرده است و از نفرات خوبی هم بهره می‌برد. آن‌ها یکی از تیم‌های خوب این جام هستند اما فراموش نکنید توقعات از ایران بالاست. ما سعی می‌کنیم با تمام توان بازی کنیم.

تمام بازی‌ها برای‌مان حکم فینال را دارد

تمام تیم‌ها با آرزوها و اهداف بزرگی به این جام آمده‌اند اما تمرکز ما فقط روی بازی آینده است. ما فردا مقابل تیم خوبی بازی داریم که من احترام خاصی برای آن‌ها قائلم. من به بازیکنانم هم گفته‌ام هر بازی برای ما حکم فینال را دارد.اینجا هم اعلام می‌کنم احترام خاصی برای همه تیم‌ها قائلم اما استراتژی من این است که فقط به بازی آینده فکر کنم.

به استرالیا بعدا فکر می‌کنم

وقت نکردم بازی روز گذشته استرالیا را تماشا کنم و فقط روی بازی بحرین کار کردم. اگر با این روش پیش برویم و اگر به استرالیا برخوردیم روی آن فکر می‌کنم.

وقتی بازیکنی مصدوم می‌شد کل ایران گریه می‌کردند

متاسفانه وقتی 4 سال پیش به ایران آمدم وقتی یک بازیکن مصدوم می شد یا خداحافظی می‌کرد کل مردم ایران 6 ماه گریه می کردند که چرا رفته اما پس از 4 سال راهکارهای خوبی دارم وقتی بازیکن خوبی را از دست می دهیم تاسف برانگیز است شاید بازیکن جدید آن تجربه را نداشته باشد اما تجربه پیدا خواهند کرد نگرش ما بر جام ملت ها بود این بود که 13 بازیکن از جام جهانی و 10 بازیکن جوان انتخاب کنیم که می توانند در مقدماتی جام جهانی آینده به ما کمک کنند اما نبود منتظری و هاشم بیک‌زاده ناراحت کننده است و تیم را دچار مشکل کرده است.

قلب و فکر بزرگی داریم

من از زمان ورود تیم ملی به استرالیا از سطح امکانات خوشحال هستم و اردوی خوبی را در سیدنی پشت سر گذاشتیم. تک تک کسانی که اینجا بودند از تیم ملی حمایت کردند و ما قلب بزرگی داریم و نیز فکر بزرگی در سر داریم.

گاهی حق داری تاخیری بازی کنید

واقعیت این است که من هم این شایعه (بازی تاخیری تیم‌های عربی) را شنیده‌ام اما در بازی‌هایی که مقابل قطر و اردن و همین طور بحرین انجام داده‌ایم چیزی که این مطلب را تایید کند ندیده‌ام. مطمئنا بازی که ما در تهران مقابل بحرین انجام دادیم را کسی فراموش نکرده است اما نتیجه آن بازی غیرمعمول بود و در بازی دومی که ما مقابل بحرین در کشور خودش انجام دادیم تحت فشار بودیم و بازی دشواری را به نمایش گذاشتیم. اما واقعیت این است وقتی یک تیم از تیم مقابل پیش باشد، نمی‌توانید از آن تیم انتظار داشته باشید که توپ را سریع‌تر به جریان دربیاورد. وقتی ما یک بر صفر از آرژانتین پیش باشیم پس قاعدتا سریع‌تر بازی را آغاز نمی‌کنیم و سعی می‌کنیم فوتبال تاخیری را ارائه دهیم.

نظرات بینندگان