arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۴۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۲۰ - ۲۰ دی ۱۳۹۳

قرائتی: ازدواج تعطیل شده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: ازدواج تعطیل شده و سن ازدواج و آمار طلاق افزایش یافته است.

رییس ستاد اقامه نماز امروز در نشست نماز، ورزش و جوان که با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونان این وزارتخانه در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد، افزود: آموزش و پرورش اطلاعاتی به دانش‌آموزان می‌دهد که در راستای آموزش اشتغال به آنان نیست و متون تدریس شده به دانش‌آموزان موجب افزایش بصیرت آنها نمی‌شود، حتی زمانی که تصویب شد زبان عربی جزو متون درسی دانش‌آموزان قرار گیرد، این زبان به گونه‌ای تدریس شد که استفاده خاصی برای دانش‌آموزان نداشت.

وی اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی هنگام تغییر برخی متون درسی بعضی از سفارتخانه‌ها به این کار اعتراض کردند، این امر نشان‌دهنده آن بود که برخی متون درسی به توصیه سفارتخانه‌ها تدریس می‌شد.

رییس ستاد اقامه نماز تاکید کرد: چه اشکالی دارد که بسیج، ارتش، سپاه و آموزش و پرورش به جوانان هنری را بیاموزند تا در آینده بتوانند از آن استفاده کنند.

قرائتی با اشاره به ورزش بانوان گفت: در کنار برگزاری اموری مانند اردوهای ورزشی، بهتر است که به زنان، هنری آموزش داده شود تا آنها بتوانند با بهره‌گیری از آن جهیزیه خود را تهیه کنند.

وی با بیان اینکه بهبود وضع نماز در نسل جدید نیاز به کار زیادی دارد، تاکید کرد: دانشگاه کمتر توانسته جوانان را نمازخوان کند. از سوی دیگر فرزندان ما در نظام آموزش و پرورش هرچه باسوادتر می‌شوند بی‌ادب‌تر نیز می‌شوند، اما باید تلاش کنیم این وضعیت اصلاح شود.

رییس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه ذات جوانان خوب است، اظهار کرد: برای گسترش نماز نیاز به همت داریم و برای این کار بودجه زیادی لازم نیست، بلکه اراده و دلسوزی ضروری است.

قرائتی با بیان اینکه 5 نوع جوان در کشور زندگی می‌کنند تاکید کرد: برخی از آنها مانند توت شیرین هستند که بچه‌های مذهبی را شامل می‌شوند. آنان از یک فراخوان هم استقبال می‌کنند. برخی دیگر مانند انار هستند و باید آنان را دانه دانه چید و در جلسات خصوصی با آنها حرف زد.

رییس ستاد اقامه نماز در پایان گفت: برخی از جوانان مانند گل هستند، علاوه بر اینکه باید دانه دانه چیده شوند ولی کار دارند. بعضی دیگر مثل نارگیل پوست سختی دارند اما از ذات پاک و سفیدی برخوردار هستند. برخی جوانان هم مانند گردو متکبر و کوچک هستند و پشت برگ درختان پنهان می‌شوند و حتی اگر با چوب بر سر آنان بزنیم خود را نشان نمی‌دهند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان