کد خبر: ۱۸۴۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۰۹ - ۲۱ دی ۱۳۹۳

النصره مسئول دو حمله انتحاری در شمال لبنان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رسانه های خبری اعلام کردند که گروه تروریستی «النصره» در حساب توئیتری یکی از اعضای خود مسوولیت حمله انتحاری شب گذشته (شامگاه شنبه) به منطقه «جبل المحسن» در شمال لبنان را برعهده گرفت.

به گزارش رسانه های خبری، گروه تروریستی النصره که شاخه القاعده در سوریه است، در حساب کاربری یکی از اعضای خود به نام «مراسل قلمون» در توئیتر اعلام کرد، هدف قرار دادن قهوه خانه ای در منطقه جبل المحسن که محل تجمع اعضای حزب ملی «دموکراتیک نصیری» است، گرفتن انتقام از مردم طرفدار نظام سوریه است.

در انفجار تروریستی انتحاری شامگاه شنبه در منطقه جبل المحسن شهر طرابلس که ساکنان آن به حمایت از نظام سوریه معروف هستند، براساس آمار اولیه 9 تن کشته و 36 تن زخمی شده اند.

خبرگزاری ملی لبنان نام دو تروریست انتحاری عامل انفجار قهوه خانه 'ابوعمران' در منطقه علوی نشین جبل المحسن طرابلس در شمال لبنان را «طه سمیر کیال» و «بلال محمد ابراهیم» از منطقه «المنکوبین» شهر طرابلس اعلام کرد.

ناظران هدف این اقدام تروریستی را ایجاد تنش طایفه ای و از سرگیری درگیری ها در شهر طرابلس لبنان و ضربه زدن به گفت وگوی میان 'حزب الله' و حزب جریان 'المستقبل' اعلام کرده اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان