کد خبر: ۱۸۴۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۸ - ۲۱ دی ۱۳۹۳

مقام قضایی: از ورود مواد مخدر به داخل زندان‌ها جلوگیری شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رییس‌ کل دادگستری ایلام گفت: پدیده ورود مواد مخدر به زندان یک مشکل خاص و جدی بوده که باید شناسایی و اقدام لازم برای جلوگیری از آن صورت داد.

 فارس نوری در دیدار با مدیرکل جدید زندان‌های استان ایلام اظهار کرد: باید به راهکارهای کاهش جمعیت کیفری، مسائل قضایی و مشکلات فیزیکی زندان‌های استان توجه جدی شود و اقداماتی که در این دستگاه صورت می‌گیرد کارشناسانه و دقیق باشد تا نتیجه دهد.

وی با بیان اینکه پدیده ورود مواد مخدر به زندان یک مشکل خاص و جدی بوده که باید شناسایی و اقدام لازم برای جلوگیری از آن صورت داد، افزود: ورود مواد مخدر به داخل زندان چالش‌های جدی به وجود می‌آورد.

نوری کار زندانبانی را شغل سخت و طاقت‌فرسا بیان و خاطرنشان کرد: زندانیان عموماً هنجارشکن و قانون‌گریز هستند لاجرم سخت و پرتنش است کار با آن‌ها، که حوصله فراوان می‌طلبد.

رییس‌ کل دادگستری ایلام استقرار قاضی ناظر بر زندان در خود زندان را یکی از عوامل موثر کاهش جمعیت کیفری و کاهش مشکلات قضایی زندانیان عنوان و تصریح کرد: روند رسیدگی به پرونده قضایی زندانیان با پیگیری و تلاش دستگاه قضایی سرعت بیشتری به‌خود می‌گیرد.

وی استفاده بهینه از امکانات موجود، رسیدگی به امور بهداشتی و درمانی زندانیان و فعال‌سازی بنیاد تعاون و انجمن حمایت از زندانیان را از اولویت‌های مهم این سازمان برشمرد و بیان کرد: با پر کردن اوقات فراغت زندانیان می‌توان گام مهمی در کاهش آسیب‌های زندان‌ برداشت.

در ادامه اکبر محبی مدیرکل زندان‌های ایلام اظهار کرد: تعامل قضات با زندان موجب رسیدگی سریع و رفع مشکلات زندانیان می‌شود و با همکاری دوجانبه می‌توان سیاست‌های کلان دستگاه قضایی را به‌ثمر نشاند.

وی تغییر محل‌های نگهبانی و شناسایی مدخل‌های ورود مواد مخدر و همچنین پر کردن اوقات فراغت مددجویان با اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را از اولویت‌های مهم این دستگاه در استان عنوان کرد.

محبی خاطرنشان کرد: هرچند اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی بنا بر اقتضای زندانیان کار سخت و دشواری است، ولی با همفکری و همدلی کارکنان این مجموعه کلیه برنامه‌های تدوین‌ شده سازمان در زندان‌های استان به نحوه احسن اجرایی می‌شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان