arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۵۰۹۳
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۳ - ۲۲ دی ۱۳۹۳

آیین بزرگداشت شهید علیمحمدی در مجتمع فردو برگزار شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آیین بزرگداشت شهید مسعود علیمحمدی امروز(دوشنبه) با حضور علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی در مجتمع فردو برگزار شد.

به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، همچنین در این مراسم که خانواده شهدای هسته ای، استاندار قم و معاونین و مدیران سازمان انرژی اتمی حضور داشتند از خانواده شهدای گرانقدر هسته ای تقدیر به عمل آمد.

همسر شهید «مسعود علی محمدی» نیز همزمان با سالروز شهادت این دانشمند هسته ای کشورمان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا به متخصصان و دانشمندان توصیه کرد که مسیر شهدای هسته ای را برای توسعه این صنعت دنبال کنند.

«منصوره کرمی» با اشاره به نقش شهید علی محمدی در توسعه صنعت هسته ای کشور افزود: دکتر علی محمدی از سال 1364 فعالیت خود را در کنار دیگر دوستان دانشمندش برای توسعه صنعت هسته ای کشور آغاز کرد.

وی با تاکید بر اینکه صنعت هسته ای دستاورد همه دانشمندان کشور است، اظهارداشت: باید قدردان همه دانشمندان هسته ای کشورمان باشیم؛ با توجه به مسایل امنیتی و محرمانه نمی توان نام تک تک دانشمندان را بیان و از آنان تشکر کرد.

همسر شهید علی محمدی در ادامه به فواید و دستاوردهای هسته ای در حوزه های پزشکی و کشاورزی اشاره کرد و گفت: دانشمندان هسته ای کشورمان باید مسیر توسعه صنعت هسته ای را ادامه دهند.

کرمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال صنعت هسته ای صلح آمیز است و هرگز به دنبال سلاح های کشتار جمعی نیست و نخواهد بود و به همین دلیل دانشمندان هسته ای باید طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، مسیر توسعه صنعت هسته ای را ادامه دهند.

**مردم پشتیبان تیم مذاکره کننده هسته ای باشند

همسر شهید علی محمدی در ادامه درباره ضرورت حمایت مردم از تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: رمز موفقیت ما در پیروزی انقلاب اسلامی وحدت و اتحاد بوده است و باید زمانی که رهبر معظم انقلاب دستوری صادر می کنند همه از این دستور پیروی کنند و گوش به فرمان معظم له باشند.

کرمی ادامه داد: وقتی رهبر معظم انقلاب از بحث مذاکرات و تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت می کنند، مردم ما نیز باید همین مسیر را دنبال و از تیم مذاکره کننده پشتبانی کنند.

شهید مسعود علی محمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران و دانشمند ارشد فناوری هسته ای 22 دی ماه سال 1388 به هنگام بیرون آمدن از منزلش بر اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور به دست عوامل موساد به شهادت رسید.
نظرات بینندگان