کد خبر: ۱۸۵۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۲۳ - ۲۳ دی ۱۳۹۳

داعش زنان ایزدی را به اهدای خون به مجروحان خود مجبور کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یکی از زنان ایزدی که به تازگی از چنگ تروریست‌های داعش فرار کرده می‌گوید عوامل این گروه، در کنار آزار و اذیت زنان، آنها را به اهدای خون به عوامل زخمی خود هم مجبور می‌کنند.

یک زن 19 ساله ایزدی که خود را «حمشه» معرفی کرده به خبرنگار شبکه خبری «بی‌بی‌سی» عربی گفته که عوامل داعش، وی و دیگر دختران و زنان ایزدی را مانند غنائم جنگی میان خود تقسیم کرده و علاوه بر آزار و اذیت، از خون آنان هم برای بهبود نیروهای زخمی خود استفاده می‌کند.

وی گفته که پیش از به اسارت در آمدن، همسر و برادر و پدر همسرش توسط عوامل داعش کشته شده‌اند. این زن ایزدی 28 روز در اسارت عوامل داعش بوده و در این مدت،  به اجبار به ازدواج یک مرد داعشی درآمده است.

این مرد به «حمشه» گفته بوده که اگر با وی ازدواج نکند، آب و غذا به وی نخواهد داد. حمشه یک شب برای آب دادن به کودک گریان خود از خواب بیدار می‌شود و با استفاده از غفلت نگهبانان، پا به فرار می‌گذارد.

تروریست‌های داعش پس از شکست در عملیات «نیمه شعبان» در اطراف سامراء، رو به سوی مناطق شمالی عراق آوردند پیش از رسیدن به مرزهای شهر کردنشین اربیل، «ایزدی» مذهبان را در مناطق شمالی عراق و به خصوص سهر سنجار مورد تاخت و تاز قرار دادند.

آمار بین‌المللی می‌گوید که 7 هزار مرد ایزدی کشته شده‌اند و 5 هزار زن و دختر از این قشر، به اسارت عوامل گروه تروریستی داعش درآمده‌اند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان