کد خبر: ۱۸۵۳۴۹
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۶ - ۲۴ دی ۱۳۹۳

ديدار وزراي خارجه ايران و آلمان فردا در برلين

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
  سخنگوي وزارت امور خارجه آلمان از سفر محمد جواد ظريف، وزير امور خارجه ايران به اين کشور به منظور گفت و گو با همتاي آلماني خود خبر داد.

'مارتين شفر' روز چهارشنبه در نشست خبري سخنگويان دولت آلمان با خبرنگاران با اشاره به مذاکرات امروز محمد جواد ظريف و جان کري وزير امور خارجه آمريکا در ژنو با محوريت موضوع هسته اي،خاطرنشان کرد: وزيرامور خارجه ايران در ادامه مذاکرات هسته اي دو جانبه با همتايان خود در گروه 1+5 فردا ( پنج شنبه) در برلين با فرانک والتر اشتاين ماير ديدار خواهد کرد.

اين مقام وزارت امورخارجه آلمان،درخصوص از سرگيري دور جديدي از مذاکرات هسته اي ايران و 1+5 با ديدار دوجانبه ظريف و کري در ژنو و همچنين مذاکرات هيات هاي ايران و 1+5 در سطح وزيران امور خارجه در اين شهر،گفت: انتظار داريم در چارچوب زماني تعيين شده بتوانيم به يک راه حل سياسي براي حل موضوع هسته اي برسيم تا به کمک آن و با رفع نگراني ها از ماهيت برنامه هسته اي ايران، تحريم ها عليه اين کشور نيز لغو شود.

شفر يادآور شد،مذاکرات به مرحله اي رسيده که رفته رفته نيازمند اتخاذ يک تصميم سياسي مهم هستيم و از نظر گروه 1+5، ايران بايد گام مهم و اساسي خود را بردارد.

سخنگوي وزارت امور خارجه آلمان با بيان اينکه در يک مرحله تعيين کننده قرار داريم،گفت:قبل از برگزاري نشست امروز ژنو،جلسات کارشناسي متعددي در سطح مديران و معاونين برگزار شده است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان