کد خبر: ۱۸۵۴۴۶
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۱ - ۲۵ دی ۱۳۹۳

صدور کارت هوشمند ملی در تمام استان تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 معاون فناوری اطلاعات و جمعیتی اداره کل ثبت حوال استان تهران گفت: از بهمن ماه سال 89، برنامه ریزی و اقدامات لازم برای آرشیو الکترونیکی بیش از 12 میلیون و 500 هزار سند در سطح استان آغاز و امروز شرایط برای صدور کارت هوشمند ملی در سراسر استان فراهم شده است.

 مریم زمان در رودهن اظهار کرد:امروز ثبت احوال نوین با پایه ریزی آمار و ارقام و ساماندهی اطلاعات سجلّی، نقش مهمی در رشد و توسعه کشور ایفاء می کند.

وی ادامه داد: آرشیو الکترونیکی اسناد به عنوان یک پروژه بزرگ ملی در سراسر کشور، نقش مؤثری در از میان برداشتن فضا و زمان برای اشخاص و مراجعان به ثبت احوال دارد.

زمان افزود: با انجام این اقدامات در سراسر کشور در کمتر از 15 دقیقه و با کمترین ضریب خطا شناسنامه برای افراد صادر شده و سایر خدمات سجلی آنها انجام می شود.

معاون فناوری اطلاعات و جمعیتی اداره کل ثبت حوال استان تهران تاکید کرد: پروژه کارت هوشمند ملی ایرانیان از بهمن ماه سال 91 کلید خورد و امروز در سراسر استان و 9 نقطه شهر تهران فعالانه انجام می شود.

وی بیان کرد: ثبت احوال نوین به دنبال مدیریت هویت در فضای مجازی است و با صدور کارت هوشمند ملی، ورود به دولت الکترونیک با امضای الکترونیک انجام می شود.

زمان خاطرنشان کرد: در آینده ای نزدیک و پس از صدور کارت هوشمند ملی، تمامی حساب ها و کارت های افراد به آن لینک می شود و با عنایت به ثبت اثر انگشت در آن، به هیچ عنوان نمی تواند مورد استفاده سارقان و سوء استفاده کنندگان قرار گیرد.
نظرات بینندگان