arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۵۵۵۸
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۰ - ۲۶ دی ۱۳۹۳

انتقال ابوبکر البغدادی از عراق

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده تکفیری‌های داعش به دلیل ترس از کشته شدن، از موصل عراق به شهر الرقه سوریه منتقل می‌شود.
 
گزارش‌های امنیتی از انتقال رسمی ابوبکر‌ البغدادی خلیفه خودخوانده تکفیری‌های داعش از موصل عراق به شهر «الرقه» سوریه به دلیل ترس از هدف‌گیری وی خبر می‌دهد. به گزارش پایگاه خبری وردنا عراق، طبق اطلاعات واصله از منابع محلی در موصل، موضوع انتقال ابوبکر البغدادی از موصل به الرقه حتمی شده است و رهبران داعش از احتمال هدف‌گیری و مرگ البغدادی خوف دارند. بنا به گفته این منابع، این اقدام داعش، از سر ناچاری و خلاف باب میل انجام می‌گیرد، مخصوصا در برهه‌ای که ارتش عراق پیروزی‌های متعددی به دست آورده است.

داعش ادارات دولتی در موصل را تعطیل کرد طبق گزارش‌ها، شهر موصل توسط شورای از فرماندهان و رهبران گروهک تکفیری داعش اداره می شود و ابوبکرالبغدادی هیچ اقدامی را بدون دستورات این شورا انجام نمی‌دهد؛ وی حتی از مسائل پیش پا افتاده در اداره شهر نیز غافل است. خبرهای درز یافته از موصل از ناتوانی داعش در تأمین اولیات مایحتاج زندگی مردم حکایت دارند.

همچنین منابع عراقی از جمله وبگاه «البغدادیه نیوز» خبر دادند که داعش همه اداره‌های دولتی در موصل را تعطیل کرده است. گفته می‌شود داعش بنا به دلایل امنیتی دستور تعطیلی همه ادارات دولتی را صادر کرده و تا اطلاع‌ثانوی این ادارات تعطیل است. از طرفی دیگر، داعش در منطقه القیاره در جنوب موصل سه نیروی امنیتی عراق را پس از ربایش، اعدام کرد.
منبع: فارس
نظرات بینندگان