کد خبر: ۱۸۵۶۱۳
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۸ - ۲۶ دی ۱۳۹۳

مرگ 2 شهروند تبریزی در آسانسور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: 17 خردادماه کودکی 9 ماهه، 5 تیرماه، زنی 57 ساله، 29 آبان‌ماه زنی 51 ساله، 29 آذرماه مرد 28 ساله‌ی ممقانی و دیروز 25 دی‌ماه، مردی 45 ساله در یکی از ادارات شهر تبریز و شهروندی 50 ساله در شهرک باغمیشه شهر تبریز، در آسانسور جان باختند.

«روزبه رجائی‌غفوری» در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، در تشریح حوادث مربوط به آسانسور که در شهر تبریز به وقوع پیوست، گفت: با تماس یک مورد سقوط از بلندی در ساعت 11:30 دیروز(پنج‌شنبه 25 دی‌ماه) در خیابان ارتش، مرکز فوریت‌های پزشکی پایگاه 217 تبریز به محل اعزام شد.

وی گفت: در این حادثه مردی 45 ساله از طبقه‌ی چهارم در داخل آسانسور سقوط کرده و بر اثر شدت حادثه در محل فوت کرده بود.

رجائی‌غفوری همچنین از حادثه‌ای دیگر در شهرک باغمیشه خبر داد و گفت: با اعلام حادثه‌ی مربوط به آسانسور در ساعت 16:30 پایگاه 210 اورژانس به محل حادثه اعزام شده و از فوت تعمیرکار آیفون خبر دادند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی افزود: این تعمیرکار که مردی 50 ساله بود بر اثر گیر کردن سر و فشار وارد آمده فوت کرده بود.

براساس این گزارش، در برنامه‌ی ساماندهی آسانسورهای شهر تبریز که از 19 آذر با حکم قضایی دادستان در اولویت قرار گرفته بود، مقرر شد آسانسورهای ادرات دولتی، بیمارستان‌ها، مراکز پزشکی و مجتمع‌های مسکونی بازرسی شوند.

چندی پیش «خلیل الهی» دادستان عمومی و انقلاب شهر تبریز از بازرسی 637 آسانسور مورد استفاده در ادارات دولتی و مراکز عمومی خبر داد و گفت: به‌علت حجم زیاد آسانسورها، این بازرسی‌ها تا پایان سال ادامه دارد.

نظرات بینندگان