کد خبر: ۱۸۵۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۶ - ۲۷ دی ۱۳۹۳

پلیس انگلیس در بالاترین مرحله هشدار

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 روزنامه گاردین روز شنبه نوشت که بدنبال دستگیری های اخیر در بلژیک ، پلیس انگلیس بدلیل احتمال حملات تروریستی علیه نیروهای آن، در بالاترین مرحله هشدار قرار گرفته است.

گاردین افزود: نیروهای پلیس در سراسر انگلیس در بالاترین مرحله هشدار قرار گرفته اند و این امر ناشی از احتمال هدف قرار گرفتن آنان از سوی گروه های تروریست است.

به نوشته این روزنامه، این هشدار متعاقب دستگیری 15 تن از افراط گرایان مرتبط با درگیری ها در سوریه ، در کشور بلژیک و خنثی شدن توطئه آنان برای سوء قصد علیه نیروهای پلیس این کشور صورت می گیرد.

گاردین افزود: احتمال حملات تروریستی علیه نیروهای پلیس انگلیس سبب شده است که این نیروها ضمن استفاده بیشتر از تفنگ های شوک آور، تدابیر ویژه امنیتی بکار ببنندند.

این روزنامه گزارش داد که پلیس انگلیس همچنین برای جوامع یهودی در این کشور بدنبال افزایش نگرانی ها از حمله به آنان، متعاقب گروگانگیری در یک فروشگاه متعلق به یهودیان در پاریس، نیروهای گشتی در نظر گرفته است.

گاردین به نقل از یک افسر ارشد ضد تروریسم انگلیس نوشت که این تدابیر اضافی امنیتی برای مدارس یهودیان در این کشور بکار گرفته خواهد شد.

این افسر ارشد امنیتی با اشاره به روابط بسیار قوی میان دولت انگلیس و جامعه یهودیان گفته است که مقامات انگلیس به طور منظم با یهودیان درمورد نگرانی ها و مسایل آنان گفت وگو می کنند.

گاردین همچنین با اشاره به دستگیری های اخیر در بلژیک و کشته شدن دو نفر از مظنونان تروریستی درجریان درگیری با نیروهای پلیس ضد تروریسم این کشور، افزود: با توجه به کشف یونیفورم ها و بی سیم های پلیس از افراد دستگیر شده ، این گمان ایجاد شده است که این افراد در صدد کشتن نیروهای پلیس بوده اند.

دولت انگلیس به دنبال حملات تروریستی اخیر در پاریس، تدابیر امنیتی شدیدی را در بنادر و ایستگاه های مرزی قطار این کشور به مرحله اجرا گذاشته است.

برخی از منابع محلی پیشتر گزارش داده بودند که ترس از حملات تروریستی احتمالی اعضای گروه داعش سبب شده است که پلیس ضد تروریسم انگلیس در بالاترین سطح آماده باش از زمان بمب گذاری لندن در سال 2005 میلادی قرار بگیرد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان