کد خبر: ۱۸۵۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۷ - ۲۷ دی ۱۳۹۳

حاج‌رضایی: بهتر است با ژاپن بازی کنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 کارشناس فوتبال ایران گفت: برای ما بهتر است که در مرحله یک چهارم نهایی با ژاپن بازی کنیم این مسئله عقیده من است و در هیچ موردی با علی کفاشیان هم عقیده نیستم.
 
امیر حاج‌رضایی در رابطه با وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا عنوان کرد: نمای کلی از تیم ملی فوتبال ایران وجود دارد. که ما بر اساس اصول دفاعی ابتدا سعی بر نخوردن گل و سپس استفاده از ضد حملات داریم. این سیستم را در جام جهانی بسیار مناسب می‌دانستند چرا که اگر ما مقابل حریفانمان مخصوصاً آرژانتین به آنها فضا می‌دادیم به نوعی خودکشی کرده بودیم.
 
وی افزود: در بازی مقابل بوسنی به خاطر اینکه باید گل می‌زدیم کمی جلو می‌آمدیم و در این بازی تقریباً خودمان شدیم و سه بار گل خوردیم. ما در امر حمله قدرتمند نیستیم. برای جام جهانی به نوعی در 50متر از زمین که نیمه خودی زمین ما می‌شود تمرین کرده بودیم با توجه به اینکه سطح فوتبال آسیا پائین‌تر از تیم‌های جام جهانی است از لحاظ هجومی شرایط بهتری داریم اما در این راستا نقایصی هم وجود دارد.  
 
کارشناس فوتبال ایران تأکید کرد: در دیدار اول مقابل بحرین بهتر از دیدار مقابل قطر بازی کردیم. در بازی دوم با توجه به اینکه تنها یک گل زده بودیم برای به ثمر رساندن گل تعیین‌کننده دچار مشکل شدیم چند بازیکن ما با خودخواهی مانع از این کار شدند. اگر احسان حاج صفی به جای زدن شوت از راه دور پاس می‌داد شاید گل دیگری به ثمر می‌رسید. در ادامه بازی برای حفظ گل برتریمان مدافع پنجم را وارد زمین کردیم. در 15 دقیقه پایانی از لحاظ دفاعی متزلزل بودیم و نظم خوبی نداشتیم. تیم ما در دقایق پایانی به زحمت افتاد اما در نهایت سه امتیاز را کسب کردیم.
 
حاج‌رضایی در ادامه خاطرنشان کرد: در دیدار مقابل امارات کسب نتیجه تساوی هم برای ما خوب نیست اگر دیدگاه کادر فنی انجام بازی با ژاپن است مقابل امارات باید بازی هجومی انجام دهیم و به پیروزی برسیم.
 
وی در مورد اینکه کدام حریف را در مرحله یک‌چهارم نهایی برای ایران مناسب می‌داند، اظهار داشت: من ژاپن را انتخاب می‌کنم سبکی که ما بازی می‌کنیم تیم ملی ژاپن را دچار مشکل می‌کند.
 
کارشناس فوتبال ایران در رابطه با اینکه علی کفاشیان هم با او هم نظر است، عنوان کرد: من نظر خودم را می‌دهم و نه تنها در مورد بازی با ژاپن بلکه در هیچ زمینه‌ای با کفاشیان هم عقیده نیستم.
 
حاج‌رضایی در ادامه عنوان کرد: سالیان درازی است که با عراق بازی می‌‌کنیم، برد و باخت‌های زیادی مقابل این تیم داشتیم و هیچگاه بازی‌های ما یک طرفه نبوده است. درست است که از لحاظ نتیجه پیروزی‌های بیشتری داشتیم اما به هیچ وجه این تیم را نمی‌توانیم حریف دست و پا بسته‌ای بدانیم.
 
وی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد بازیکنان ایران همدل نیستند خاطرنشان کرد: من به جای واژه همدل می‌گویم بازیکنان ما به خاطر نداشتن بازی تدارکاتی انسجام ندارند اگر هفت هشت بازی دوستانه انجام می‌دادیم شرایط خیلی بهتری پیدا می‌کردیم.
 
کارشناس فوتبال ایران در رابطه با اینکه تیم ملی خیلی وقت که کنار یکدیگر بازی می‌کنند و آیا نباید به انسجام رسیده باشند گفت: به هر حال این بازیکنان پس از مدتی به باشگاه‌های خود بازمی‌گردند و در قالب تاکتیکی جدیدی به میدان می‌روند. تنها با انجام تمرین و بازی تدارکاتی تیم به هماهنگی می‌رسد اگر در این شرایط تیم ملی به قهرمانی برسد یا در هر مقطعی حذف شود باز هم ایرادهای ساختاری فوتبال ما پابرجا است.
 
حاج‌رضایی در رابطه با مدعیان قهرمانی جام ملت‌های آسیا عنوان کرد: ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و ایران مدعیان قهرمانی هستند. ممکن است یک تیمی خارج از مدار فکری کارشناسان هم بتواند خودش را به عنوان مدعی معرفی کند.
 
وی در پایان در رابطه با قیمت‌گذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال خاطرنشان کرد: مشکل فوتبال ما مدیریتی است و انتخاب مدیریت ناکارآمد و تصمیم‌گیری‌های غلط باعث ضعف مشکلات ما شده است. از اقتصاد سر در نمی‌آورم اما کسی راضی نمی‌شود پرسپولیس را با مبلغ 290 میلیارد تومان خریداری کند.
منبع: فارس
نظرات بینندگان