arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۵۷۷۳
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۲۰ - ۲۷ دی ۱۳۹۳

عراقچی: توافق باید پایا باشد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان به خبرگزاری کیودوی ژاپن گفت: هنوز به فرمول قابل پذیرشی درباره موارد حیاتی نرسیده ایم، توافق باید پایا باشد.

 به گزارش تسنیم، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان به خبرگزاری کیودوی ژاپن گفت:هنوز به فرمول قابل پذیرشی درباره موارد حیاتی نرسیده ایم، توافق باید پایا باشد.

سید عباس عراقچی در حاشیه مذاکرات هسته‌ای در ژنو به این خبرگزاری گفته است هنوز به صورت بندی قابل پذیرش دوجانبه ای در موضوعات اساسی نرسیده اند و هنوز برای قضاوت درباره پیشرفت (مذاکرات) زود است.

معاون وزیر خارجه کشورمان افزوده: همه طرفها نیازمند تضمین هستند و هدف ما رسیدن به توافقی معتبر و پایدار است که همه بتوانند بدان اعتماد کنند.

ایران و کشورهای 1+5 در حال رایزنی برای رسیدن به توافقی هسته ای هستند. در سوم آذرماه و پس از یک سال مذاکره با تمدید 7 ماهه گفتگوها موافقت شده است. مذاکره کنندگان تلاش دارند تا دهم اسفند به توافقی سیاسی رسیده و زمان باقی مانده را صرف تکمیل جزئیات توافق کنند.

وزیر امور خارجه امروز ژنو را به مقصد تهران ترک می‌کند. نشست مذاکره کنندگان ایران و کشورهای 1+5 فردا در سطح معاونین وزرا در ژنو برگزار می‌شود.
نظرات بینندگان