کد خبر: ۱۸۶۱۲۱
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۳ - ۱۴ دی ۱۳۹۳

رشد 80 درصدی صادرات سایپا در سال 2014 میلادی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 میزان صادرات محصولات گروه خودروسازی سایپا درسال میلادی 2014 نسبت به سال گذشته میلادی80 درصد رشد داشته است.
 
به گزارش سایپا نیوز، گروه خودروسازی سایپا در سال 2013 به واسطه تحریم های ناعادلانه بین المللی با کاهش صادرات مواجه شد و در سال 2014 با وجود تداوم محدودیت ها و بروز نا آرامی در منطقه به واسطه ظهور گروه تکفیری داعش، موفق شد صادرات خود را افزایش داده و به رشد 80 درصدی نسبت به سال 2013 دست یابد. این موفقیت حاصل دیدگاه استراتژیک گروه خودروسازی سایپا در زمینه صادرات و تلاش و همت تمامی کارکنان این گروه خودروسازی برای تامین سفارشات متنوع بازارهای صادراتی است.

بر اساس این گزارش، گروه خودروسازی سایپا از سال ها قبل برنامه های صادراتی خود را براساس چشم انداز برنامه 1404 تعیین کرده است اما در شرایط فعلی که سیاست های اقتصاد مقاومتی از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شده و دولت تدبیر و امید بر امر صادرات تاکید فراوان داشته و کاهش قیمت نفت و تداوم تحریم های ناعادلانه اهمیت ارز آوری صادراتی را افزایش داده، تلاش خود را برای دستیابی به اهداف تعیین شده صادراتی چند برابر کرده و موفق شده در سنگر اقتصادی در راستای اعتلای وطن اسلامی گام های موثری بردارد.

گفتنی است گروه خودروسازی سایپا در سال های گذشته 7 بار به عنوان صادر کننده برتر و2 بار به عنوان صادرکننده ممتاز در صنعت خودروسازی کشور برگزیده شده و نقش به سزایی را در کسب درآمدهای غیر نفتی کشور بر عهده داشته است.

نظرات بینندگان