arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۶۱۴۱
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۰۸ - ۳۰ دی ۱۳۹۳
ادعاي روزنامه نشنال امارات :

سیستم مورینیویی ایران مقابل تیکی‌تاکای امارات!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تيم ملي امارات در بازي مقابل ايران، از تيکي تاکاي بارسلونا استفاده کرد

این ادعای سایت نشنال امارات درباره بازی دیروز است.

به نوشته این سایت، مهدی علی سرمربی امارات برای بازی با ایران نقشه ویژه ای داشت و تیم او به مراتب بهتر و سریعتر از حریف سرشناسش بود.

ایرانی ها در سی دقیقه پایانی بازی تحت تاثیر نمایش امارات قرار گرفته بودند و شاگردان مهدی علی برای 90 دقیقه هم که شده به حریفشان اجازه ندادند کار خاصی بکند و تیکی تاکای بارسلونا را جلوی ایران به نمایش گذاشتند.

برای اثبات این ادعا کافیست به آمار بازی توجه کنید. بازیکنان امارات در طول بازی 592 پاس به هم دادند در حالیکه ایرانی ها تنها 259 پاس به همدیگر دادند.

مالکیت توپ هم کاملا در اختیار امارات بود چون ایرانی ها نیازی به توپ نداشتند. آنها به خوبی دفاع می کنند و به حریف اجازه نمی دهند که به دروازه آنها نزدیک شود.

اتفاقی که در بازی دیروز هم رخ داد و امارات حتی یک فرصت مسلم گلزنی هم نداشت. آنها اگر چه 10 بار به سمت دروازه ایران شوت زدند اما هیچ کدام از این توپها درون چارچوب نبود اما از 12 شوت ایرانی ها، 4 شوت به سمت دروازه بود.

کارلوس کی روش شناخت بسیار خوبی از تیمش دارد و تاکتیکهای دفاعی او به خوبی در تیمش جواب داده. این سومین بازی متوالی است که دروازه ایران در جام ملتها بسته ماند.

نظرات بینندگان