arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۸۶۱۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۱ - ۳۰ دی ۱۳۹۳

واکنش لاریجانی به ترور اعضای حزب الله

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رئیس مجلس در دیدار احمد جبرئیل با تأکید بر اهمیت آرمان آزادی سرزمین‌ اشغالی فلسطین برای جهان اسلام گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران ایستادن در کنار مردم فلسطین و حمایت از آنها در برابر زورگویی‌ و شرارت‌های رژیم اشغالگر قدس است.
 
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با احمد جبرئیل دبیرکل جبهه آزادیبخش فلسطین که عصر دیروز (دوشنبه، ۲۹ دی‌ ماه صورت گرفت، با تقدیر از مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگران صهیونیست و تأکید بر اهمیت آرمان آزادی سرزمین‌های اشغالی فلسطین برای جهان اسلام گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران ایستادن در کنار مردم فلسطین و حمایت از آنها در برابر زورگویی‌ها و شرارت‌های رژیم اشغالگر قدس است و مقام معظم رهبری نیز بر این امر تأکید دارند.

وی در ادامه با محکوم کردن جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در ترور تنی چند از اعضای حزب‌الله لبنان افزود: این اقدام مذبوحانه و جنایتکارانه همکاری و همدستی تروریست‌های تکفیری و رژیم نژادپرست صهیونیستی را در سوریه نشان داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: محور مقاومت باید با اتحاد و انسجام بیشتر نیروهای فلسطینی، سوریه و لبنانی تقویت شود.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از کارشکنی برخی کشورهای منطقه و کمک به غرب گفت: متأسفانه خوش‌خدمتی برخی کشورهای منطقه در توطئه اخیر کاهش قیمت نفت نهایت همراهی با سیاست‌های سلطه‌جویانه و ضداسلامی قدرت‌های جهانی است، اما به حول و قوه الهی ملت ایران با قدرت و سرافرازی از این مشکل نیز عبور خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان بر ضرورت تقویت همبستگی و انسجام گروه‌های فلسطینی در برابر اشغالگران صهیونیست و حامیان غربی‌اش تأکید کرد.

احمد جبرئیل دبیرکل جبهه آزادیبخش فلسطین نیز در ادامه این دیدار با تقدیر از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف بیان داشت: ملت ستمدیده فلسطین هیچ‌گاه کمک‌های ایران را فراموش نخواهد کرد و همواره قدردان شماست.

وی در ادامه با اشاره به تحولات اخیر منطقه تصریح کرد: وقایع سوریه و عراق تلاش و توطئه استکبار علیه محور مقاومت است که باید خنثی شود.

احمد جبرئیل در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر حمایت و پشتیبانی دولت سوریه به ویژه بشار اسد از گروه‌های مبارز فلسطینی در برابر رژیم اشغالگر قدس عنوان کرد: اگر محور مقاومت در منطقه تضعیف شود، دیگر فلسطینی نخواهد بود.
منبع: فارس
نظرات بینندگان